Hotel s pěti pokojíčky je psím hostům k dispozici prakticky nepřetržitě a to jak na denní pobyty tak i dlouhodobou dovolenou. Jeho součástí je i psí škola.

Boxer Rocky pochází z Prahy, už přes dva týdny ale pobývá v psím hotelu manželů Moravcových. Jeho majitelé odjeli do Estonska a psa si nemohli vzít s sebou. „Paní nás kontaktovala a pak se přijela i osobně podívat, za což jsme samozřejmě rádi. Po rodinné poradě nám pejska svěřila,“ říká Jan Moravec, který se tréninkům psů věnuje už 30 let.

Temperamentní Rocky je tu na takzvané aktivní dovolené, což je jeden z balíčků, které psí hotel nabízí. Kromě ubytování, krmení a čerstvé vody po celý den zahrnuje tato služba dvakrát denně vyvenčení na zahradě, které je spojené s různými hrami nebo výcvikem a také delší procházku na vodítku po okolí. Za jeden takový den zaplatí majitel psího hosta 500 korun.

close Jan Moravec vede s manželkou Janou psí hotel v Bratčicích. info Zdroj: Deník/Jana Adamová zoom_in Jan Moravec vede s manželkou Janou psí hotel v Bratčicích.

„Je to jako s lidmi, někteří mají rádi aktivní dovolenou, jiní raději leží u moře. Každý pejsek je jiný a každý pán je jiný. Proto nabízíme ještě i odpočinkovou dovolenou a dovolenou na míru,“ vysvětluje chovatel s tím, že na všem je možné se domluvit a nakombinovat péči nebo trénink tak, aby byl pejsek maximálně spokojený. Odpočinková dovolená jako taková přijde na 300 korun za den a její součástí je venčení na oplocené zahradě třikrát za den.

Kromě pobytů přes noc ale nabízí Moravcovi i denní školku pro psy, která trvá obvykle od rána do večera. Mohou ji využít lidé, kteří pracují a nechtějí zvíře nechávat samotné doma. Pokud ale pejska přivede majitel večer s tím, že si ho vyzvedne ráno třeba kvůli večírku či oslavě, ani to tady není problém.

„Potřebovali jsme na poslední chvíli zařídit pobyt psa v hotelu na jarní prázdniny a tento psí hotel nás zachránil. Majitelé hotelu vstřícní, komunikativní, vyšli vstříc všem potřebám a zvyklostem našeho psa, každý den jsme obdrželi zprávy, fotky i video,“ napsal ve svém hodnocení Richard Köhler, jeden z klientů.

Příští rok navíc chtějí manželé služby psího hotelu a školy ještě rozšířit. V původní stodole z 19. století, kterou dva roky opravovali, si chce Jana Moravcová zařídit ještě psí salón a k tomu manuální terapii neboli Dornovu metodu pro psy, na kterou má certifikát. Vše prý ale bude záležet na finančních možnostech.

Psí hotel funguje v Bratčicích teprve pět měsíců, na svém kontě má ale nejméně dvě desítky čtyřnohých klientů. Třeba na druhý květnový víkend už hlásí obsazeno. K současné sestavě ubytovaných psů přibyde ještě jezevčík a dva boxeři. Každému se přitom majitelé hotelu věnují individuálně a také venčení probíhá tak, aby se psi vzájemně neohrožovali, pokud není vyloženě přáním zákazníka pejska asociovat.