„Uvidíme, co přinese další půlrok. Více než korony se obávám toho, jestli se nebude ve velkém propouštět a lidé nebudou mít tolik peněz. Hodně se o tom mluví, to by pak postihlo všechny restaurace,“ uvedl Michal Poklop, majitel Factory Bistro v Kutné Hoře.

Podnikatelé v gastronomii se ale shodují na jednom: turisté v Kutné Hoře nejsou a tak se zaměřují na domácí klientelu. Současně také záleží více na počasí. „To dříve tolik nebylo, nyní je důležité, jestli je hezky, nebo ne,“ uvedl Michal Poklop.

S tím souhlasí i Lenka Sádlová, majitelka restaurace V Ruthardce. „Oproti stejnému termínu minulý rok jsou tržby zhruba o třetinu nižší. Je to ale jedno s druhým, velký vliv na to má i počasí,“ vysvětlila. Když je hezky, tak jsou tržby vyšší. To se ale mění společně s počasím.

„Nemyslím, že by kvůli obavám z koronaviru chodily menší skupinky, nemám ten dojem. Když si ale lidé mohou vybrat, zda chtějí být venku, nebo uvnitř, volí posezení venku,“ řekla Lenka Sádlová. Lidé však restauraci podporovali i v době jejich uzavření po nařízení vlády. „Za to jsme jim vděčni,“ dodala.

Stejný propad tržeb odhaduje i Jiří Vlk, který je provozní restaurace Havířská bouda. „Někdo se bojí chodit do restaurací, jiný ne. Samozřejmě kšefty nejsou takové, jako byly předtím. Nějakým způsobem to musíme přežít,“ řekl.

Nutno ale podotknout, že ne všech se koronakrize dotkla negativně. To je třeba případ restaurace Na Pašince na Kaňku. Zde to podle slov jejího vedoucího Miroslava Kopeckého vypadá, jako by ani žádná pandemie nebyla. Hosté sem chodí nyní stejně jako před celorepublikovým uzavřením restaurací, možná i ve větším počtu.

„My jsme restauraci nezavřeli ani na minutu, o své hosty jsme tedy nepřišli. Jediný rozdíl byl v tom, že jsme jídlo balili do balíčků a nyní jej opět podáváme přímo v restauraci,“ uvedl. Finanční propad se jejich podniku netýká. „Mohu říct, že jsme z této krize vyšli posíleni,“ konstatoval Miroslav Kopecký. Lidé se sem nebojí chodit a restaurace nyní běží jako kdykoliv jindy.

Problémy se nevyhnuly ani Pivovareské restauraci v Čáslavi. „Stále je vidět, že lidé mají obavy chodit do restaurací, protože tržby jsou nyní oproti minulému roku nižší přibližně o čtvrtinu. Největší propad byl samozřejmě po zavření, kdy zůstaly tržby jen asi na jedné desetině běžných částek,“ uvedla Markéta Pejzlová.

Restaurace měla výdejové okno a jídlo i rozvážela. „Po otevření zahrádek jsme se dostali opět přibližně na polovinu normálních tržeb a nyní jde o téměř o tři čtvrtiny,“ konstatovala paní Markéta Pejzlová.

Velké problémy způsobil okamžitý nezájem o cateringové služby, který se doposud nevrátil. Tato ztráta tak patrně nebude ani v následujících měsících nijak kompenzována. Přesto vedení restaurace o jejím případném uzavření rozhodně neuvažuje.