Zručská společnost se okamžitě začlenila do skupiny výrobních firem Wikov Industry a počítá s rozšířením výroby především pro potřeby svých sesterských firem. „Prakticky ihned přijmeme nové zaměstnance v profesích obráběč kovů a operátor CNC strojů. V této první etapě půjde zhruba o deset nových lidí a následně mohou přibýt i další," uvedl generálním ředitel Wikov Sázavan Pavel Ziecina.
Wikov Sázavan jsou tradičním výrobcem částí strojů a nejrůznějších malých a středně velkých strojírenských komponentů. Momentálně zaměstnává více jak šedesát lidí. Její roční tržby se pohybují na úrovni sedmdesáti milionů korun. Wikov je získal právě především kvůli rozšíření vlastních výrobních kapacit a též posílení obchodních, nákupních a korporátních synergií celého holdingu.
Osvědčená firma
Původní prostějovská továrna Wichterle a Kovářík (Wikov) má své kořeny už v 19. století. Následně patřila mezi nejvýznamnější firmy v někdejším Československu. Vyráběla mimo jiné zemědělské stroje či traktory nebo automobily. Ty jsou dodnes pro svoji unikátnost sběrateli velmi ceněny. V jednom z nich jezdil i herec Jiří Voskovec. Po roce 1948 byla továrna znárodněna a přejmenována na Agrostroj Prostějov. Do českého průmyslu a na exportní trhy se značka Wikov znovu vrátila po roce 2004, kdy ji získal a začal pro své firmy využívat potomek jednoho ze zakladatelů a současný majitel Wikov Industry Martin Wichterle. Samotné logo je historicky spojené se začátky firmy v prvorepublikovém Československu a zobrazuje muže s těžkým kovářským kladivem – perlíkem.
Wikov Industry je největším výrobcem průmyslových převodovek a převodových zařízení v republice. Strojírenská skupina Wikov Industry se ve své současné podobě začala na trhu etablovat v roce 2002. Mimo Wikov MGI do ní patří ještě plzeňská Wikov Gear a královéhradecký Wikov Wind. Pro design a konstrukci svých výrobků skupina využívá společnosti Orbital2. Wikov Industry v současnosti zaměstnává 715 lidí. její roční tržby přesahují 1,5 miliardy korun.

ČTK