„V květnu a červnu bylo poměrně chladno a deštivo, takže nás trápí plíseň révy vinné, obecně kvůli studené dekádě bude i zpoždění se sklizní,“ předeslal. „Ale snažíme se s tím smířit a bojovat, není holt každý rok nejideálnější. A také uvidíme, jaké bude září, od toho se bude hodně odvíjet,“ uvedl Lukáš Rudolfský s tím, že společnost očekává nižší úrodu zhruba o zmíněných 30 procent.

Kvalitativně se očekává víno vysoké kvality. Obyvatele královského města může těšit, že aktuálně se Rulandské modré 2018 z Vinných sklepů Kutná Hora stalo šampiónem českých vín, tedy nejlepší červené víno v zemi je z Kutné Hory. „To je pro nás velký úspěch,“ usmíval se Lukáš Rudolfský.

Na působení plísní si letos nemůže nepostěžovat ani kutnohorské Vinařství Kocián. „Plísně se projevily docela masivně, sníží úrodu, to už je jasné. Teď je zase problém v tom, že se střídá déšť a horko, takže se objevuje padlí. Ale ještě uvidíme, jak to bude s dozráváním,“ popsal Jiří Kocián. Ten na ochranu hroznů používá biologické postřiky dokonce vlastní výroby. A zkrátka ekologické produkty působí jinak než chemické, které plísně jednoduše zahubí.

Kdo by se chtěl o kvalitě vín od regionálních vinařů přímo přesvědčit, bude mít možnost v sobotu 22. srpna, kdy se od 14 hodin na vinohradu pod chrámem sv. Barbory uskuteční symbolické zamykání hory, starý zvyk, který už se dochoval vlastně právě jen ve vinařství. Akci pořádají Vinné sklepy Kutná Hora, bude se žehnat sklizeň, sjedou se vinaři z regionu, zejména z Kutnohorska a Kolínska, a od sv. Barbory se pak průvodem přesunou do kláštera sv. Voršily, kde bude degustace vín.

Vinařství Kocián pak plánuje na sobotu 19. září prohlídku vinných sklepů spojenou s ochutnávkou regionálních vín a produktů i s hudebním doprovodem.