Čáslavskou jednotku přivolali k nehodě u obce Horky, kde se střetla dvě osobní a jeden nákladní vůz.

„Jednotka provedla u havarovaných vozů protipožární opatření a dále provedla posyp uniklých provozních kapalin,“ řekl kutnohorský hasičský inspektor Luboš Kovanda.

Při likvidaci následků tohoto karambolu však museli hasiči odjet k nedalekým Žlebům, aby při další nehodě zamezili úniku hydraulického oleje z havarovaného kamionu.

Kutnohorští hasiči vyrazili s výškovou technikou na odstranění uvolněných, nebezpečných okapů na objektu na Komenského náměstí v Kutné Hoře.

Čáslavská jednotka zasahovala v místní Květinové ulici, kde obyvatelka oznámila, že na veřejném prostranství cítí plyn. Hasiči změřili koncentraci, ale přístroje žádné odchylky hodnot neukázaly a únik plynu také nezjistily.

Ani hasičům na Kutnohorsku se nevyhýbají hlášení planých poplachů. K jednomu takovému vyjela jednotka z Kutné Hory poté, co obdržela zprávu, že při pohledu od obchodního domu Albert směrem na městskou část Karlov vychází černý kouř.

„Hasiči s cisternovou automobilovou stříkačkou vyjeli a po projetí dané lokality nenašli žádný požár a neviděli ani kouř. S největší pravděpodobností se jednalo o planý poplach a zneužití jednotky,“ doplnil Kovanda.