Na nejkrutější daň v podobě vyhaslého lidského života několik dní symbolicky upozorňovala černá vlajka nad vchodem do budovy Základní školy Kamenná stezka v Kutné Hoře, kterou oběť nešťastné události dříve navštěvovala. Poslední rozloučení se konalo v pátek 22. prosince v pardubickém krematoriu.

„Co se týká resuscitovaného chlapce, nebude město s ohledem na jeho věk situaci jakkoli komentovat,“ uvedla mluvčí Městského úřadu v Kutné Hoře Jana Adamová.

Bezprostřední nasazení a součinnost

Zástupci radnice, kteří byli při požáru na místě, komunikovali s městskou policií a mapovali situaci, hlavně z hlediska toho, co bude potřeba zajistit pro postižené lidi. „Aktivoval se odbor sociálních věcí a také odbor správy majetku, který během několika minut zajistil klíče od volných městských bytových jednotek ve vedlejším domě. Ve sportovní hale Klimeška se pak vyzvedly peřiny, polštáře a povlečení a vše nezbytné pro přečkání noci,“ popsala Jana Adamová.

Podle jejího vyjádření majitel budovy, kde hořelo, pomohl se seznamem osob a jejich identifikací, takže město nakonec ubytovalo celkem jedenáct lidí ze zasaženého objektu, včetně dětí. V současné době zůstává v provizorním ubytování poslední osoba, jedna z postižených rodin bude žádat v rámci standardního postupu o městský byt.

„Pracovníkům městského úřadu se dostalo zpětně poděkování od policie za pomoc s postiženými lidmi, protože řada z nich byla jen v pyžamu, zatímco složky Integrovaného záchranného systému se mohly věnovat likvidaci požáru a dalšímu zajištění místa,“ dodala mluvčí Jana Adamová.