K události byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Kutná Hora, Uhlířské Janovice a Zruč nad Sázavou a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Čestín, Rataje nad Sázavou, Uhlířské Janovice a Zbizuby – celkem se sedmi cisternami, dvěma kusy výškové techniky a dalšími nezbytnými vozidly.

Velitel zásahu po příjezdu na místo upřesnil, že jde o požár přestavěné stodoly o rozměrech 15x8 metrů v plném rozsahu. Pro zajištění plynulé dodávky hasební vody zřídila jednotka SDH Čestín na nedalekém zdroji čerpací stanoviště.

Na začátku roku 2021 vyhořelá městská ubytovna ve Vítězné ulici v kutnohorském Sedlci.
Tragický požár sedlecké ubytovny: Někdo ji zapálil úmyslně, konstatovali hasiči

Hasiči v dýchací technice dostali oheň pod kontrolu třemi vodními proudy krátce před sedmou hodinou. Poté pomocí výškové techniky zahájili rozebírání střešní krytiny. Zároveň vyhledávali skrytá ohniska, která dohašovali jedním D proudem.

Vyšetřovatel příčin požáru vyčíslil škodu na 2 miliony korun. Hasičům se podařilo uchránit hodnoty ve výši 0,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, ke kterému byli na čtvrteční dopoledne přizváni příslušníci Technického ústavu požární ochrany Praha. Celá událost se obešla bez zranění.

Tragická dopravní nehoda na silnici II/336 u obce Stará Huť: náraz do stromu.
OBRAZEM: Tragická nehoda u Staré Hutě. Mladý řidič nepřežil náraz do stromu

Poslední jednotky se začaly vracet na základny v devět večer. Na místě byli ponecháni pouze dobrovolní hasiči ze Zbizub, kteří zajistí do rána dohlídku. Stanici Zruč nad Sázavou zálohovala po dobu zásahu zručská dobrovolná jednotka, která byla připravena k výjezdu pro případ další mimořádné události na své zbrojnici.

Dagmar Zemanová, HZS Středočeského kraje