„V tomto případě vyšetřování stále probíhá, kriminalisté, kteří na případu pracují, prověřují všechny verze, mezi kterými je i případné úmyslné zapálení,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Fotogalerie: Požár městské ubytovny v Kutné Hoře 1. ledna 2021

Ubytovna v sousedství „Tabačky“ začala hořet v noci z 1. ledna 2021. Budova vzplála tak rychle, že mnozí vyskakovali z oken bez oblečeni do půli těla, někteří se nemohli dostat ven a tak jim pomáhali až přivolaní hasiči za pomoci výškové techniky.

V městské ubytovně pro sociálně slabší rodiny žilo 41 osob, z toho 23 dětí. Dočasný azyl lidé později našli ve sportovní hale Klimeška.

Vyhořelou sedleckou ubytovnu, do které už se původní obyvatelé nevrátí, se město rozhodlo formou výběrového řízení prodat. Na posledním jednání se na tom shodlo šestadvacet zastupitelů, budova bude k prodeji nabízena včetně pozemku.

Fotogalerie: Vyhořelá městská ubytovna ve Vítězné ulici v Kutné Hoře

„Zájemce je, o částce se teprve budeme bavit, bude záležet i na ocenění znalcem,“ uvedl starosta města Jsoef Viktora (ANO). Budova byla podle něj pojištěná. Pojišťovna by měla vyplatit 3,2 milionu s tím, že dva miliony dá městu jako zálohou. „Tuto částku bychom určitě dokázali využít například v Lorci, kde máme nějaké plány, například zbudování výtahu,“ doplnil kutnohorský starosta.