„Zasaženy byly rovněž zemědělské stroje a osobní automobil. Předběžná škoda byla vyčíslena na čtyři miliony korun, včasným zásahem a nasazením třiadvaceti jednotek hasiči uchránili majetek v dvojnásobné výši," uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Petr Svoboda s tím, že oznámení o požáru dostalo operační středisko v 17.46 hodin.

Prvotní zásah se soustředil na záchranu zvířat, která byla ustájena ve chlévě, a na zabránění rozšíření požáru na ostatní budovy. Vzhledem k tomu, že část velké stodoly sloužila i jako dílna, byly uvnitř uskladněny i tlakové lahve. Několik se jich hasičům podařilo včas ochladit, ale u autogenní soupravy došlo k výbuchu, který naštěstí nikoho ze zasahujících nezranil.

Že dohašovací práce jsou mnohem náročnější než samotná likvidace plamenů, potvrdil Petr Svoboda týž den ve 21.30 hodin. „Seno a slámu hasiči vyvážejí manipulátorem na pole, kde je vše ještě proléváno vodou,“ popsal. „Kolegové budou na místě až do úterního dopoledne,“ odhadl.

A jaká byla příčina požáru? „Podle zjištěných skutečností nedbalost při práci s rozbrušovací pilou," dodal Petr Svoboda.