Došlo k němu ve středu 18. června po třetí hodině ranní: „Dosud neznámý pachatel v ulici Masarykova zapálil dva kontejnery. Požárem byly poničeny i automobily Škoda Octavia a Škoda 120," informovala Vendulka Marečková, mluvčí kutnohorské policie.

Případ potvrdil i vrchní hasičský inspektor Josef Švestka: „Hasiči byli kvůli požáru kontejnerů nejdříve zavoláni do prostoru u obchodního domu Albert. Jednalo se však o planý poplach," řekl inspektor. Posléze byla jednotka vyslána do Masarykovy ulice, kde již byl požár v plné síle: „Hasiči oheň uhasili pomocí cisternové stříkačky," doplnil, avšak dodal, že kontejnery byly úplně zničeny, Škoda Octavia měla poničenou karoserii a vznikla na ni škoda ve výši dvacet pět tisíc korun. Škoda na druhém voze byla jeden tisíc korun a zničené kontejnery byly odhadnuty na devět tisíc korun. „Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn," podotkla mluvčí policie.

Další požár 
ve Vítězné ulici

Ještě tu noc došlo ke dalšímu požáru kontejneru, a to ve Vítězné ulici před odbočkou do ulice K Nádraží: „Před příjezdem hasičů požár likvidovali policisté práškovým přístrojem. Kontejner se tak podařilo uchránit a shořel jen papírový odpad," dodal na závěr Josef Švestka.