Podle informací vrchního hasičského inspektora Luboše Kovandy žena popálená na prsou a v obličeji vyběhla ze dveří chaty a volala o pomoc. Život jí zachranil soused, který jí následně poskytl přístřeší.

„Vzhledem k rozsahu popálenin byla na místo povolána letecká záchranná služba, která zraněnou ženu transportovala do nemocnice Královské Vinohrady v Praze,“ doplnil vrchní inspektor.

Chatařka může i tak mluvit o obrovském štěstí.

O svůj rekreační objekt však přišla. Když na místo dorazila první zásahová jednotka hasičů, byla podle Luboše Kovandy již požárem zachvácena celá chata. Hasičskou terminologií byl požár ve IV. fázi, tedy dohořívání.

Na místo události vyjela jednotka z Uhlířských Janovic a dále byl vyhlášen požární poplach pro jednotku Sboru dobrovolných hasičů Kácov a Rataje nad Sázavou.

Podle hasičského inspektora zřejmě došlo ke vznícení od nedopalku cigarety nebo topidla. Další průzkum je již na hasičích z Benešovska, protože se požár odehrál doslova pár metrů za hranicí okresu. Stejně tak se vyšetřovaní ujali také benešovští policisté.

Hasičské sbory na Kutnohorsku za první pololetí letošního roku zasahovaly u sto čtyř požárů, což je téměř o polovinu více než v loňském roce. Stejně, jako v tomto případě, však naštěstí nikdo nepřišel o život.