Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Firma Nvidia se stala nejhodnotnější firmou světa: Její tržní hodnota se vyšplhala na zhruba 3,3 bilionu dolarů, napsala agentura Bloomberg.
Smrtící vedra: Při letošní muslimské pouti do Mekky zemřelo většinou kvůli horku přes 300 egyptských poutníků.
Na Ústecko a Děčínsko míří supercela z Německa: V rámci bouřky se podle meteorologů mohou vyskytnout zejména kroupy kolem 3 cm a výraznější nárazy větru. Nehoda na silnici mezi Kamenem a Obrataní: Dva lidé při večerní sážně na Pelhřimovsku zemřeli. Jedno z aut začalo hořet.
Putin dorazil do KLDR: Stráví tam dva dny, pak navštíví Vietnam. Podle BBC ho doprovázejí ministr obrany a ministr zahraničí.
V Písku se čelně střetl osobák s dodávkou: Příčina nehody je zatím v šetření. Pro dvě zraněné osoby letěl záchranářský vrtulník.
Vztahy mezi Kosovem a Izraelem: Země se dohodly na bezvízovém styku. Platit bude od září.
Protesty proti vládním návrhům v Bratislavě: Podle organizátorů akce podkopávají základní občanská práva, svobodu institucí a ohrožují ochranu životního prostředí.
Válka na Ukrajině: Dva lidé zemřeli při výbuchu miny v ruské Brjanské oblasti poblíž hranic s Ukrajinou.
Nárůst nelegální migrace: Ekvádor kvůli ní obnovuje vízovou povinnost pro cestující z Číny.
Hizballáh zveřejnil záběry z dronů: Ukazují podle něj klíčové přístavy v Haifě. Pravdivost záběrů nebylo možné nezávisle potvrdit.
Fotbalové mistrovství Evropy v Lipsku: Pořadatelé kvůli silné bouřce uzavřeli fan zónu před utkáním české a portugalské reprezentace.
Novým šéfem NATO se stane Rutte: Novým generálním tajemníkem Severoatlantické aliance se stane končící nizozemský premiér.
Sva astronauti NASA se vrátí 26. června: NASA o další čtyři dny odložila plánovaný návrat z ISS vesmírné lodi Starliner.
Putin letí na návštěvu Severní Koreje: Na mezinárodním letišti v Pchjongjangu začala přistávat první letadla ruského prezidenta.
Výbuch propanbutanové láhve v Konárovicích: Hasiči zasahují v rodiném domě u Kolína. Jednu zraněnou osobu předali záchranářům.
Válka v Pásmu Gazy: Podle OSN způsobila bezprecedentní znečištění půdy, vody a ovzduší, zničila kanalizace a zaplnila toto území sutinami.
V Holubím domě hoří odpad: Hasiči zasahují v dýchací technice na vlakovém nádraží v Hradci Králové. V budově se nenachazejí žádní lidé.
Válka na Ukrajině: Generální prokurátor Kostin obvinil ruské jednotky, že v Doněcké oblasti uřízly nebo uťaly hlavu ukrajinskému vojákovi.
Nový ředitel pražské Ústřední vojenské nemocnice: Od 1. července jím bude neurochirurg Václav Masopust. Ve funkci vystřídá Miroslava Zavorala.
Co si Češi myslí o válce na Ukrajině: Přibližně dvě třetiny Čechů by podpořily rychlé ukončení války i za cenu územních ztrát ve prospěch Ruska.
Kovy je stále nejznámější český influencer: Na druhé místo se ale v žebříčku dostal Martin Mikyska vystupující jako Mikýř.
Zemětřesení v Íránu: Na severovýchodě země dnes zemřeli nejméně čtyř lidé a dalších 120 se zranilo.
Požár trávy na náspu železniční tratě: Osádky čtyř cisteren odpoledne vyjeli do Ševětína. Požár vypálil trávu na ploše asi 15 m2. Škoda je nulová.
Stanjura na konferenci Reforma státu: Česko by mělo víc řešit efektivitu výdajů ze státního rozpočtu a reformovat systém odměňování státních úředníků, řekl.