Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Lipavský o vztazích mezi Českem a Slovenskem: Podle ministra jsou nadstandardní a je třeba o ně dbát. Vůle k tomu je na obou stranách, prohlásil.
Pomoc Ukrajině: Itálie údajně dodá zemi v rámci dalšího balíčku pomoci rakety dlouhého doletu Storm Shadow.
Výstava o české stopě v lékařství: Návštěvníci pražského Národního technického muzea uvidí české historické protézy, šlapací zubní vrtačku a další pomůcky.
Čeští hasiči jsou nejlepší na světě: V soutěži GRIMPDAY v Belgii vyhrál tým z Královéhradeckého kraje. Je ta nejlepší mezi světovou špičkou záchranných týmů.
Maturitu by mohla nahradit takzvaná absolventka: Komplexní absolventská práce s obhajobou by dle ministerstva školství byla vhodná hlavně u odborných oborů s maturitou.
Vražda na ubytovně v Ústí nad Labem: Policejní komisař zahájil trestní stíhání 51letého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy. Chce ho vzít do vazby.
Češi v mistrovství Evropy stojí proti Portugalsku: Stovky fanoušků dnes dopoledne přijely speciálním vlakem s názvem "Česká repre" do Lipska podpořit české fotbalisty.
25 milionů rakouské aktivistky dostane 80 projektů: Dědictví Engelhornové půjde především na projekty zaměřené na ochranu životního prostředí, dostupné bydlení a podobné.
ČNB od listopadu zavře některé pokladny: Týká se to poboček v Plzni, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích. Pro veřejnost se zcela zavřou na konci roku 2026.
Varování ze strany liberecké zoo: Jízdou na slonech či plaváním s delfíny můžete zvířata týrat.
Cena pro Suchého a in memoriam Kačera: Na Letní filmové škole obdrží výroční cenu pořádající Asociace českých filmových klubů.
Policie nic nebezpečného nenašla: Ve 14:40 byl obnoven provoz metra a tramvají, které kvůli podezřelému nálezu přes hodinu nejezdily centrem Prahy. V plzeňské zoo mají nové přírůstky: Nejprve to byl vzácný takin čínský, druhým mládětem je zubr evropský. Výbuch na Libavé šetří policie jako trestný čin: Pět vojáků zůstává v nemocnici.
Páteční nehoda autobusu na Islandu: Šest klientů pojišťovny Uniqa zůstává v tamní nemocnici. Tři z nich jsou stále na jednotce intenzivní péče.
Do střední Evropy se ženou extrémně silné bouřky: V Německu a Česku hrozí i tornáda.
Pavel na přelomu týdne navštíví Karlovarský kraj: Čeká ho několik debat. Další cesty do krajů budou následovat případně až po podzimních volbách.
Insolvenční řízení s TV Barrandov: Zahájil jej Městský soud v Praze. Má závazky 996 milionů Kč. Televize zároveň podala návrh na reorganizaci.
Praha nezadávala zakázky na geodetické práce: Dostala pokutu 150 tisíc korun. Policie uzavřela část Václavského nám. v Praze: Důvodem je nález podezřelého zavazadla. Také je přerušen provoz metra A a B, tramvaje jezdí odklonem. Srážka dodávky s autem u Děčína: Na místě zasahoval i vrtulník. Praha 6 převzala areál zámku Veleslavín: Nyní se otevře i pro veřejnost. V prachatické indické restauraci nikdo neuklízel: Inspektoři našli i myší trus. Ve středu může být jasno o osmifinalistech: Němci a Švýcaři si mohou jako první zajistit na fotbalovém Euru osmifinále.
Kauza vystěhování Romů: Vsetín podá stížnost k evropskému soudu ve Štrasburku.