Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

V Libavé pokračuje výcvik: Prostor kolem trhací jámy Čermná je uzavřen.
Náhradní výplaty pro pracovníky Liberty: Úřad práce by je mohl začít zasílat příští týden. Žádosti vyřizuje ve firmě deset týmů.
Uctění památky sedmi československých parašutistů: Pieta v Resslově ulici v Praze připomněla hrdinství československých výsadkářů.
Zdravotní stav slovenského premiéra: Ficovi k zotavení po atentátu pomohlo, že sám bojoval, uvedl ošetřující lékař.
Zemřela Anouk Aiméeová: Francouzské herečce bylo 92 let. Nejvíce ji proslavil film Muž a žena, hrála i ve Felliniho snímcích. V centru Olomouce došlo k tragické nehodě: Dodávka srazila seniorku, ta zemřela. Slánská porodnice je dočasně uzavřená: Rodičky mohou přijímat v Rakovníku. Bez strojvedoucího, ale s dozorem: Autonomní vlak sveze cestující již příští rok. V Semilech se odehrál násilný trestný čin: Za vraždu partnera hrozí ženě až 18 let nepodmíněně.
Počasí ve středních Čechách a na jižní Moravě: Teploty dnes místy překročí 31 stupňů Celsia, ve středu bude tropické počasí na většině Moravy a Slezska.
Míra inflace v EU v květnu zrychlila: A to na 2,7 procenta z dubnového tempa 2,6 procenta, uvedl Eurostat. V Česku inflace zvolnila na 2,8 procenta.
Hübschman končí profesionální fotbalovou kariéru: V Jablonci přejde do jiné role, je mu 42 let.
Kreativní myšlení: Jsou v něm nejlepší žáci v Singapuru, ČR je na průměru OECD.
Podcast roku: Staly se jím potřetí za sebou Opravdové zločiny.
Jurečka řekl, že ví o dvou zájemcích o Liberty: Nevyloučil, že by se mohli hlásit ještě další. Doufá, že by se výroba mohla obnovit o prázdninách.
Zemřel Paul Spencer: Britský hitmaker z 90. let byl známý pod jménem Dario G, bylo mu 53 let.
Kolik zůstane pracovníků v Liberty: To bude záležet na tom, jaký investor firmu získá, řekl Jurečka. Odbory vyzvaly zaměstnance, aby výpovědi nepodávali.
Pracovníci společnosti LEPO nedostali výplaty: Jde o dceřinou firmu Liberty Ostrava. Zatím ale nemohou dostat náhradu mzdy od státu ani půjčku od kraje.
Vypadalo to beznadějně, ale práce již začaly: Poldr v Kutříně za půl miliardy budou Poláci stavět tři roky.
Námořní cvičení v Tichém oceánu: Rusko před Putinovou návštěvou v KLDR zahájilo manévry.
Červený kříž má rekord: Masáž srdce dokázali Blanenští provádět nonstop 24 hodin. Nehoda raftu ve Francouzských Alpách: O život přišli dva Češi. Oběma bylo kolem šedesáti let. Plavidlo s pěti lidmi se převrátilo v silném proudu. Progesus koupil duchcovskou společnost: Krachující výrobce luxfer Vitrablok Duchcov mění majitele.
Žádost u Moravskoslezského kraje o půjčku: Mohou ji požadovat zaměstnanci hutě Liberty Ostrava, kteří nedostali výplaty. Musí ji vrátit do konce roku.
Výbuch munice na Libavé: Zabývá se jím vojenská policie pro podezření z usmrcení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti.