Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Fotbalový trenér Luboš Kozel míří do Jablonce: Poslední tři roky vedl rivala z Liberce, nahradí odvolaného kouče Látala. Do klubu se vrací po 17 letech.
Na britského rockera bučeli v Lipsku: Sir Rod Stewart na koncertu vyjádřil podporu Ukrajině, po reakci fanoušků zopakoval, že v ní bude pokračovat.
Mladý olympionik zahynul při potápění: Americko-britský 18letý mladík JJ Rice měl reprezentovat Tongu v surfařských soutěžích na nadcházejících letních hrách.
Putin vyměnil náměstky na obraně, dosadil neteř: Ruský prezident odvolal čtyři funkcionáře ministerstva, mezi nástupci je i jeho příbuzná Anna Tsivilevaová.
Většina německých firem stále faxuje: Posílání dokumentů po telefonní lince stále užívá 77 % oslovených firem, ukázal výzkum, čtvrtina často.
Česká Sberbank vyplatila téměř všechny vklady: Pro peníze si přišlo 12 145 z 15 000 tisíc věřitelů, z 54,5 miliardy korun je vyplacených 99,6 %.
Francouzská policie vyšetřuje napadení v Métách: Zraněných je pět osob, úřady prozatím vylučují teroristický motiv.
Americké úřady vyšetřují další incident Boeingu: Letadlo 737 Max 8 se po chybě pilotů při přerušeném pokusu o přistání na Havaji propadlo do výšky 122 metrů nad hladinu.
Lídři projednají obsazení vedení EU po volbách: Neformální schůzka začne v Bruselu dnes, šanci na setrvání v čele EK má Ursula von der Leyenová.
Výbuch na Libavé má jednu oběť: Ministerstvo obrany potvrdilo, že jedna z devíti osob zraněných po explozi ve výcvikovém prostoru zemřela.
Na Jičínsku prověří nové technologie: Podnik AŽD u zkušební trati v Dětenicích otevřel nové centrum pro výuku a testování zabezpečovací techniky na dráze.
Rakouská koalice se pře kvůli hlasování v Bruselu: Lidovci zažalují ministryni za Zelené pro zneužití pravomoci, podpořila normu EU o přírodě. Zemi čekají v září volby.
Podnikatelská iniciativa v Německu slábne: V uplynulém roce nové malé podniky, startupy, rostly o 3 %, počet zájemců o jejich zakládání ale letos meziročně klesl.
Nanopistole posouvá hranice v medicíně: Inovace se zrodila v Liberci. V Koclířově boural kamion: V poškozené nádrži bylo asi 300 litrů paliva. Museli zasahovat hasiči.
Itálii zasáhla první letošní vlna veder: Sardinie a Sicílie očekávají 44 stupňů. Důvodem je tlaková výše přicházející z Afriky.
Případ, který projednává plzeňský soud: Byly opilé, napadly mě, hájí se muž obžalovaný z útoku na Ukrajinky v Plasích.
Počet jaderných zbraní ve světě: Čína a KLDR za poslední rok opět zvětšily svůj jaderný arzenál, uvádí Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru.
Pořadatelé mohou zabavit vlajky: UEFA na zápase Ukrajiny s Rumunskem zakázala ruské vlajky.
Koleje v Brně odnikud nikam: Most v Merhautově už má trať pro šaliny bez šalin. Neposlal sanitku, pacient zemřel: Není to trestný čin, rozhodl soud.
Oprava Barrandovského mostu v Praze bude delší: Než silničáři očekávali. Důvodem je horší stav konzolí. Stále ale platí, že rekonstrukce skončí letos.
Případ vraždy řeší ústečtí policisté: Případ se stal na jedné z místních ubytoven. Podezřelý muž je zadržen. Hráči chtějí potvrdit dobrou formu z přípravy: Češi v úvodním vystoupení na ME zkusí zaskočit Portugalce s Ronaldem.
Úspěch Češek na ME: Seemanová a Janíčková byly nejrychlejší v rozplavbách stovky.