Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Počet letošních případů černého kašle: Překročil 20 tisíc. Víc bylo naposledy v roce 1958. Podle Státního zdravotního ústavu již ale dochází k poklesu.
Zřejmě nejdelší pravěká mohyla v Evropě: Objevili ji archeologové na Hradecku, má až 190 metrů. Jde o jeden z nálezů v trase budoucí D35 u H. Králové.
Praha žádá úpravy projektu Radlické radiály: Budou znamenat více tunelů a náklady zvýší o pět miliard Kč na 35 mld. Kč bez DPH, schválili radní.
Tragická dopravní nehoda v Pardubicích: Test RegioJetu ukázal, že aktivní národní zabezpečovač by jí zabránil. Firma vyvrací informace Správy železnic.
Odložení případu tragédie na FF UK: Univerzita Karlova podá proti usnesení stížnost s návrhem na úplné došetření všech souvislostí.
Od r. 2017 klesl počet lidí v exekuci: Konkrétně z 863 000 na 640 000. Ubylo i nově nařízených exekucí, roste ale podíl lidí s více exekucemi.
Výbuch munice ve voj. prostoru Libavá: Dle prvotních informací se zranilo devět vojáků. Dva z nich přepravil vrtulník.
Putin navštíví Severní Koreu: Ruský prezident sem zavítá v úterý a ve středu, pak odcestuje do Vietnamu. Oznámil to Kreml.
Čína zahájila vyšetřování: Konkrétně možného dumpingu ze strany dovozců vepřového z EU. Podle Reuters může jít o odvetu za cla na elektromobily.
Tragédie na Orlickoústecku: U Králík zavalila kopáče ve výkopu hlína, je mrtvý. Baník se vrátí na Bazaly: V plánu je stadion až pro 18 tisíc lidí.
Možná koupě hotelu a vysílače Ještěd: Jedná o ní Liberecký kraj, a to od Českých Radiokomunikací, umožnilo by to čerpat na obnovu dotace z fondů EU.
Tragická střelba na FF UK: Policie doručila prvním poškozeným usnesení o odložení. Žádá média, aby zatím nezveřejňovala informace o vyšetřování.
Dopravní nehoda u Čáslavi: Za jízdy utržené kolo z nákladního vozidla narazilo do protijedoucí škodovky.
Do Portálu občana přibyl cestovat. systém Drozd: Ten poskytuje upozornění při pobytu v zahraničí.
Ve voj. výcvikovém prostoru Libavá vybuchla munice: Na místě jsou zranění, zasahuje vrtulník záchranné služby. Událost řeší Vojenská policie.
Singapur bojuje s olejovou skvrnou: Některé pláže jsou zavřené. Došlo k tomu po srážce dvou lodí, znečištěno je jižní pobřeží země.
Tragédii na FF UK připomene pískovcový menhir: Zástupci univerzity představí dočasný památník v pátek, řekl ČTK koordinátor komunikace Dufek.
Ameriky v Pasohlávkách: Legendárních aut dorazil rekordní počet. Čtyři české filmy na pláži u Chmelaře: Kinematograf bratří Čadíků míří do Úštěku.
Zápasy fotbalového mistrovství Evropy: Sledovalo je během prvního víkendu na ČT průměrně 377 000 diváků, což je o třetinu více než v roce 2021.
Česko posílí konzulát v Barceloně: Důvodem je v létě pomoc turistům. Zřídí se také jednatelství v bulharském Burgasu a chorvatské Rijece a ve Splitu.
Dopravci zaplatili v květnu za mýtné 1,5 mld. Kč: Meziročně je to o 14 procent více. Příčinou je zejména nový poplatek za emise oxidu uhličitého.
Bývalý člen Beatles vyráží na evropskou část turné: Paul McCartney v prosinci vystoupí ve Francii, Španělsku a Británii.
Premiér Netanjahu rozpouští válečný kabinet: Očekávalo se to po odchodu Bennyho Gance.