Ona i její sousedi pocítili hrůzu větších povodní už dvakrát. „Před pěti lety se k nám voda naštěstí nedostala. Zato minulý rok její hladina dosáhla v našem domě půl metru. V půl čtvrté ráno u nás zvonili hasiči a evakuovali nás lodí. Městský úřad nabídl postiženým provizorní bydlení na zručském zámku, já jsem s přítelem bydlela tři dny u rodičů v nové části města. Překvapilo mě však jednání úředníků i hasičů, všichni se nám snažili pomoct,“ přiblížila čtyřiapadesátiletá Jaroslava Vorlová.

Voda nejvíce zničila zdi, podlahy a vzala život slepicím a králíkům. „Zatím mě opravy stály asi padesát tisíc korun. Použila jsem finance z pojištění a podporu městského úřadu. Vyhodili jsme všechny koberce, otloukali jsme zdi, koupili nové zvířectvo. Stále jsme dům neuvedli do původního stavu. Nedávno jsme zjistili, že je potřeba vykopat ještě jednu podlahu, s čímž jsme předtím nepočítali. Uvažujeme ji pokrýt dlaždičkami, ale zatím jsme to nestihli,“ zmínila Jaroslava Vorlová.

Podle jejího názoru by pomohlo, kdyby se zlepšil stav Ostrovského potoka. „Ten je hrozně zarostlý, před týdnem vyčistili jen malou zátočinu, pak s tím přestali, údajně kvůli nedostatku finančních prostředků,“ vyjádřila se Vorlová k protipovodňovým opatřením.