Zažijte westernovou atmosféru na ranči
KDY: 19. června, 10:00
KDE: Vlkaneč 
ZA KOLIK: -

Ranč Dalu Kozohlody pořádá v sobotu 19. června od 10 hodin ve spolupráci s NBHA Czech Republic již XVII. Sportovní den s koňmi. Těšit se můžete na jezdecké závody ve westernových rychlostních disciplínách, nebude chybět ani doprovodný program. K vidění budou jak hobby jezdci, tak profesionálové z celé republiky. Pro nejmenší návštěvníky budou připraveny skákací atrakce a mohou se svézt na koni. Návštěvníci se také mohou svézt kočárem taženým koňmi. Během akce bude otevřena restaurace a zajištěno další občerstvení.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Pivovar bude v sobotu patřit seznámení s divadlem
KDY: 
19. června, 17:00 
KDE: Kutná Hora, Pivovar Sedlec 
ZA KOLIK: 100 Kč

Showcase X10 je v sobotu 19. června exkluzivně zasazen do areálu kutnohorského pivovaru Sedlec. Vychází ze čtyř nejnovějších inscenací Divadla X10. Diváci tak budou mít možnost se netradiční formou seznámit s tvorbou divadla i samotnými prostory. Čekají je představení Otcovrah, Mezní stav, Jeskyně slov a Druzí lidé. Začátek je v sedmnáct hodin. Základní vstupné je 100 korun.

Sportovní den s koňmi na ranči Dalu Kozohlody.
Zažijte westernovou atmosféru na Sportovním dni s koňmi

Vychutnejte si Gastrofestival v Kutné Hoře
KDY: 
19. června, 11:00
KDE: Okolí chrámu sv. Barbory, Kutná Hora
ZA KOLIK: Zdarma

Gastro festival je jednou z nejvýznamnějších gastronomických slavností v regionu.  Je to oslava dobrého jídla i nápojů – plodů naší země. Letošní ročník bude gastronomicky zaměřen na Biopotraviny a kulinářské výrobky z nich. Festival proběhne stejně jako v předchozích letech na úžasném místě s jedinečnou atmosférou, v okolí chrámu sv. Barbory a přilehlých prostorách podél Jezuitské koleje. Navštívíte Gastrofestival? Těšit se můžete na vybrané speciality mezinárodní kuchyně, zajímavá menu i sladkosti, místní pivo i víno od několika vinařů. Objevíte poctivé lokální potraviny a další výrobky od místních producentů. Během dne budou probíhat tematické ukázky výroby, přípravy pokrmů a přednášky, rozezní se hudba a děti budou moci vyrábět v tvořivé dílně.

Přijďte na Slunovratové bubnování u menhirů
KDY: 
19. června, 13:00
KDE: Kutnohorské menhiry
ZA KOLIK: Zdarma

Stejně jako během uplynulých sedm let, i letos bude Slunovratové bubnování u kutnohorských menhirů, a to 19. června odpoledne. Doufejme, že nám do toho už nevleze žádné vládní opatření a budeme závislí jen na počasí. Jako obvykle se bude začínat cca na 13h, program bude volný, bez vstupného. I letos se můžete těšit na průběžný celodenní workshop s dechovými nástroji, jako jsou koncovky, fujary, indiánské flétny, které si zde samozřejmě můžete také zakoupit. Naučíte se jak hrát na tyto velmi intuitivní nástroje, které jsou určeny i pro ty, kteří neznají noty, a nikdy na žádný nástroj nehráli. O tom vás rád přesvědčí, a už nyní se na vás těší muzikant a výrobce těchto bezových nástrojů Radek Musil www.fujary.cz a můžete ochutnat, poslechnout si něco a nakoupit víno od kutnohorského vinaře Jirky Kociána.

Rybník Medenice se nachází mezi vesnicemi Lomeček a  Paběnice.
OBRAZEM: Co je nového u rybníka Medenice? Stal se rájem rybářů

Historkovné aneb užijte si prohlídky města s průvodcem
KDY: 
18. června, 10:00/13:00/ 16:00
KDE: Kutná Hora
ZA KOLIK: 150 Kč/os.  akce 4 + 1 zdarma (vstupenku pořídíte v pokladně Vlašského dvora)

Připravili jsme si pro Vás procházku historickým centrem města Kutná Hora s naším průvodcem. Pojďte s námi objevovat zákoutí a dozvědět se něco z historie středověkého města a zároveň třeba i nějakou pikantní historku. Délka prohlídky v závislosti na velikosti skupiny, cca 1h - 1,5h.

Navštivte oživené zámecké prohlídky
KDY: 
20. června, 10:00/12:00/14:00
KDE: Zámek Kačina
ZA KOLIK: 150/100 Kč

Píše se rok 1826. Jsou tomu tedy dvě léta, kdy se nezletilý Jindřich Chotek, stal nečekaně dědicem rodových statků. V obtížných situacích stála svému synovci po boku hraběnka Terezie Chotková, nadační dáma věhlasného Savojského ústavu šlechtičen ve Vídni. Dobrá Tereza měla prý vášnivější charakter a ve všech dramatických situacích života byla údajně vždy příliš exaltovaná. Takto se o své přítelkyni zmiňuje ve svých deníkových zápiscích malířka a spisovatelka Ludovika hraběnka Thürheim. Lulu a její sestra Konstantina Razumovská, žena knížete Ondřeje Razumovského, někdejšího ruského diplomata a vyslance ve Vídni, dobře znaly nejen vrtochy, ale také tajemství neprovdané Terezie. Byly totiž přítelkyně.

Parta Husinec Kubb se zapsala do České knihy rekordů, sportovní disciplínu kubb hrála nonstop 24 hodin.
Zápis do České knihy rekordů! Husinecká Kubb parta hrála 24 hodin nonstop