Tradiční Dačického 12 je krosový běh na 12 km údolím Vrchlice a Bylanky. Předcházet mu bude v pátek 7. srpna ve 21 hodin dvoukilometrový noční běh Kutnou Horou, startuje se od chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. V sobotu 8. srpna se mohou zájemci zaregistrovat na hlavní závod, který bude odstartován ze stejného místa mezi chrámem sv. Barbory a Galerií Středočeského kraje v 10.30 hodin. 

Doprovodné dětské závody v kategorii předškolní, mladší a starší školní děti začnou v 12.30 hodin. Akci pořádá Club deportivo Kutná Hora. Na vítěze čekají jako vždy zajímavé věcné ceny. 

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové pozvánky 

Prohlídku zakončí popravou
Slavnostní popravou budou zakončeny netradiční prohlídky, ze kterých se jedna uskuteční už v pátek 7. srpna v 19 hodin ve Vlašském dvoře. Průvodci v dobových kostýmech a dobová scéna návštěvníky přesunou do dob dávného středověku. Přiblíží stříbrné město, královskou mincovnu s ražbou mincí a dychtivost po stříbrném pokladu, na což navazuje dopadení hledaného lapky a zloděje. Závěrečným bodem bude pak výslech a doznání obviněného, kterého se osobně může ujmout i dobrovolník z návštěvníků a následuje poprava dle Manuálu práva útrpného. Vstupné je 179 korun, děti, senioři a ZTP zaplatí 149.

Pořádají druhou Dožínkovou podmítku
Milovníci historické zemědělské techniky jako jsou traktory, stabilní motory či mlátičky, jistě přivítají konání druhé Dožínkové podmítky, a to v sobotu 8. srpna od osmé hodiny v obci Pucheř u Čáslavi. Hlavním organizátorem je Josef Výborný, jemuž pomáhají v přípravě také známí z Klubu historických vozidel Pucheř. Od 10 hodin zpříjemní přítomným den hudba kapely Golčovanka. Nesmí chybět burza všecho, co je se zemědělskou technikou nějak spojeno. Jak přiznal Josef Výborný, akci zorganizuje také proto, že mu není lhostejný způsob, jakým dnes člověk zachází s přírodou. 

Na zámku zahraje Křídlovanka
Je tady dobrá zpráva pro všechny příznivce dechovky. Křídlovanka vystoupí 9. srpna v 15 hodin v zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou. Kapela se může pyšnit titulem Mistr Evropy 2008 v interpretaci české a moravské dechovky. Kapela, která vznikla v roce 2001, je složena z profesionálních hráčů – absolventů konzervatoří a vysokých uměleckých škol. Převážná většina muzikantů Křídlovanky hraje v předních českých symfonických nebo dechových orchestrech nebo učí na uměleckých školách.