Po rodeu na ranči následuje Hřích

Kdy: 7. srpna od 10:00
Kde: Kozohlody 
Za kolik: 

Již 4. ročník Rodea pořádá v sobotu 7. srpna Ranč Dalu ve spolupráci s organizací Rodeo Corral. Zahájení akce je plánované v 10 hodin a během dne se bude soutěžit v dobytkářských a westernových rychlostních disciplínách. Tyto závody jsou součástí kvalifikace na Mistrovství ČR v rodeu. Pro děti bude připravený doprovodný program a skákací atrakce. Součástí akce je také již tradiční setkání Clubu Jeep. Návštěvníci si budou moci pochutnat na nabídce z restaurace ranče a také se mohou těšit na speciality z grilu a udírny. Večer od 20 hodin zahraje na krytém parketě kapela Hřích.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník 

Tématem oslav jsou neklidná léta

Kdy: 7. srpna od 10:00
Kde: Zruč nad Sázavou 
Za kolik: 100/50 korun

Přijměte pozvání na XXI. Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou, které se budou konat v sobotu 7. srpna. Tématem jsou letos neklidná léta mezi roky 1914 až 1945. Po celý den bude v zámeckém areálu připraven bohatý program, který začne v 10 hodin. Těšit se můžete na jarmark, výstavu vojenské techniky a výstroje, zbraní, medailí a uniforem. Uvidíte vojenská ležení, historické tance, vojenský lazaret, výstavu bankovek a mnoho dalšího. Celodenní program završí koncert skupiny Rangers-Plavci. Vstupné: Dospělí zaplatí 100 korun. Cena pro děti, studenty a seniory je 50 korun. Děti do výšky meče mají vstup zdarma.


Zámecká galerie zve na výstavu Jitky Píškové Na (vy)dechnutí

Kdy: 7. srpna od 15:00
Kde: Zruč nad Sázavou 
Za kolik: Zdarma

Jitka Píšková – Slavíková vystavuje ve zručském zámku od 2. srpna svá díla pod názvem Na (vy)dechnutí. Tato pardubická malířka, ale také sochařka a v neposlední řadě autorka celodřevěných marionet, má svůj osobitý rukopis, podle něhož lze její tvorbu odlišit od ostatních. Také se podílela na ilustraci Almanachu české poezie. Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 7. srpna od patnácti hodin.

Prohlídky na Kačině obohatí v sobotu koncert v rytmu swingu

Kdy: 7. srpna od 19:00 
Kde:
Svatý Mikuláš
Za kolik:
650/1150 korun

Šlechtická sídla v souznění je série tří hudebních večerů konaných v sídlech šlechtických rodů. V sobotu 7. srpna se večer na Kačině ponese v rytmu swingu a to v podání swingového zpěváka Jana Smigmatora. Smyslem těchto večerů je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků, a to v podobě mimořádných společenských setkáních, které jsou obohaceny o ochutnávku kvalitních vín i hudební vystoupení. Základní vstupné je 650 korun, na akci bude představen a podpořen Nadační fond předčasně narozených dětí a jejich rodin.