Hudba rozezní Přátelský pivovar

Kdy: 3. srpna od 10.30 hodin
Kde: Přátelský pivovar Malešov
Za kolik: 580 korun

Druhý ročník festivalu Česká1Fest se koná v sobotu 3. srpna od 10.30 hodin v prostorách Přátelského pivovaru v Malešově. Akci organizuje Music club Česká 1 ve spolupráci s Přátelským pivovarem Malešov. Zahraje tu řada hudebních hvězd, a to jak kapel, tak jednotlivců. Fanoušci se mohou těšit na Pekaře a Jaroslava Uhlíře, dále zahraje například Sto zvířat, Gaia Mesiah či Mňága a Žďorp. 


Ochotníci zahrají veselohru
Kdy: 3. a 4. srpna, 20 hodin
Kde: Nádvoří Vlašského dvora
Za kolik: 150 korun

Herci z Ochotnického spolku Tyl vás pobaví v historické veselohře Poslední hřích pana Mikuláše. Scénář z pera Miroslava Štrobla je inspirován filmem Otakara Vávry Cech panen kutnohorských a připomíná výraznou osobnost, kronikáře, milovníka dobrého vína a krásných žen, Mikuláše Dačického z Heslova. Hraje se bez přestávky asi 90 minut, v případě špatného počasí se inscenace ruší. Vstupné činí 150 korun a vstupenky lze zakoupit na místě i v předprodeji.

Koncert připomene skladatelské velikány
Kdy: 4. srpna, 19.30 hodin
Kde: Chrám svaté Barbory, Kutná Hora

Mezinárodní hudební festival Praha, klasika… pořádá jeden z koncertů také v Kutné Hoře. Na programu jsou skladby Antonína Dvořáka, Wolfganga Amadea Mozarta a Johna Ruttera. Účinkující povedou dirigenti Jiří Havlík a Tsutomu Masuko z Japonska. Vystoupí Academia Filarmonica Bohemia a sólisté sopranistky Eva Novotná, která působí ve Španělsku, a Miloslava Vítková, altistka Pavla Vondrová a basista Pavel Klečka.


Divadélko Kůzle zabaví děti
Kdy: 3. srpna, 16.00 hodin
Kde: Park U Tří pávů, Kutná Hora
Za kolik: zdarma

Divadélko Kůzle si připravilo další hudebně-pohybový písničkový pořad pro děti nazvaný Na zahrádce je tak sladce, který je, jak sám název napovídá, tématicky zaměřený na zahradničení a pěstování ovoce a zeleniny. Děti se seznámí s rokem zahradníka, s rostlinami i zahradnickým náčiním. Součástí programu budou i informace, jak uchovávat sklizeň a jak se chovat k půdě.


Katedrála bude přístupná zdarma
Kdy: 4. srpna, 11.00 hodin
Kde: Katedrála v Sedlci, Kutná Hora
Za kolik: zdarma

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci slaví v letošním roce deset let od svého znovuotevření. Toto výročí je v průběhu celého roku připomínáno různými akcemi, například tím, že každou první neděli v měsíci je do katedrály vstup po celý den všem návštěvníkům umožněn zdarma. Kromě stálých expozic je nyní k vidění také výstava fotografií Libora Teplého z knihy Splendissima Basilica.