více >>

Skauti bez lilie v Kutné Hoře

Akce již skončila

Skauting vychovává k odpovědnosti za svět kolem sebe i uvnitř člověka. Vše prostupují tři principy. Povinnost k sobě, povinnost k druhým a povinnost k Bohu. Skauti neslibují věrnost žádné politické straně. Jsou vázáni skautským desaterem a slibem. Dodnes není v komunistických zemích (Čína, Vietnam) oficiálně povolen. Není tedy divu, že český skauting, provázaný s dějinami země, byl ve své, více jak stoleté historii, třikrát zakázán. Nejdříve nacistickou, poté dvakrát rudou totalitou. Dokument Skauti bez lilie se soustředí na léta „husákovského“ dvacetiletí po třetím zákazu v roce 1970. Nakolik bylo možné vést skautský oddíl bez symbolů, bez kroje, v soustavném utajování? To jsou některé z otázek, které tvůrci kladli pamětníkům tehdejších časů.

A stejně tak si tyto otázky můžete položit i vy, a to v neděli 19. listopadu v kině Modrý kříž, kam vás srdečně zveme na kutnohorskou premiéru tohoto filmu.
Těšíme se na Vás!

Skauti z Kutné Hora

19. 11.  (17:00–20:00)
Havířská 403, Kutná Hora
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT