„Registrace skončily 19. července. Nyní kontrolujeme správnost podání a případně žádáme kandidáty o doplnění. Čas na to mají do soboty, dokdy zároveň vylosujeme čísla i pro kandidáty do Senátu. Po té budou kandidátní listiny zveřejněny na elektronické úřední desce a kompletní přehled kandidátů na portálu Českého statistického úřadu,“ uvedla Eva Haroková ze správního odboru Městského úřadu Kutná Hora. Ten má na starosti nejenom samotnou Kutnou Horu, ale i všechny obce, které spadají pod ORP Kutná Hora.

„Už teď mohu prozradit, že do zastupitelstva Kutné Hory kandiduje jedenáct stran,“ doplnila Haroková. Jsou to sdružení nezávislých kandidátů VIZE, STAN a sdružení nezávislých kandidátů, SPD s podporou Trikolory, Zemanovců a nezávislých kandidátů, Piráti, ODS a TOP 09, Město PRO lidi a Strana soukromníků České republiky, Kutnohorská změna, Komunistická strana Čech a Moravy, KDU - ČSL, ANO 2011 a Alternativa pro Vás.

Na kandidátních listinách obcí, jejichž registrace už v pořádku proběhla, se objevují staří známí i úplní nováčci. Někde budou moci voliči vybírat i z celkem kuriózních názvů politických uskupení. Například do zastupitelstva obce Bohdaneč kandiduje sdružení nezávislých kandidátů s názvem Sedm statečných. V Chlístovicích to zase bude sdružení nezávislých kandidátů Nezapomínejte na Žandov nebo Doma nejlíp! V Bernardově se o přízeň voličů utká sdružení Za přátelský Bernardov.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Stejný proces nyní probíhá také na Městském úřadě Čáslav, kam podaly své kandidátní listiny politická uskupení usilující o vstup do čáslavského městského zastupitelstva i kandidáti obcí spadající pod ORP Čáslav. Do zastupitelstva Čáslavi kandiduje devět politických uskupení. Jsou to: ANO 2011, Čáslav pro všechny, Čáslav sobě, Česká pirátská strana, ČSSD a Nezávislí, Komunistická strana Čech a Moravy, NAŠE ČÁSLAV, Občanská demokratická strana a Šance pro rodinu.