Předchozí
1 z 12
Další

Přestože se většina oslovených respondentů shodla na tom, že spíše než o konkrétní téma půjde o klasický boj mezi jednotlivými politickými subjekty, některá konkrétní témata nakonec padla.

V Kutné Hoře jednoznačně rezonuje téma mateřských škol, kterých je ve městě dlouhodobý nedostatek. Navíc s aktuálně rozšiřující se bytovou zástavbou se dá předpokládat, že tlak na počet míst v mateřinkách v budoucích letech ještě poroste. Další bolavou patou města je podle všeho parkování a parkoviště. A to jak v samotném historickém centru Kutné Hory, tak na sídlištích.

V Čáslavi jsou pak ústřední témata podle všeho dvě: nová bytová výstavba v areálu bývalých kasáren Prokopa Holého, proti které se mnozí bouří, a situace v městské nemocnici.

Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět a zapojte se do velké ankety Deníku. V projektu se podíváme do více než dvou stovek obcí a měst napříč celou zemí a zmapujeme hlavní témata, o kterých se u vás živě diskutuje a diskutovat bude. Své názory můžete sdělovat v exkluzivní anketě.

Zdroj: Deník

Jiří Vavřička, majitel baru a člen komise cestovního ruchu v Kutná Hoře

Jiří Vavřička.Jiří Vavřička.Zdroj: Deník/Michal Bílek

Rozhodně by to mohlo být téma nedostupného parkování ve městě a zbytečné nevybírání poplatků od turistů za parkování. Já osobně to nechápu. Všude na světě se platí, jenom v Kutné Hoře ne.

Lada Bartošová, ředitelka Dusíkova divadla v Čáslavi, Suchdol

Lada Bartošová.Lada Bartošová.Zdroj: Deník/Michal Bílek

U voleb dám přednost těm, kteří už za sebou mají nějakou historii. Nemám ráda neustále vznikající nová uskupení a hnutí. Osobně se v nich už ani neorientuji a jejich názvy se mi pletou. Zásadní pro mě je vidět v politice kontinuitu v názorech i činnosti. U osobností, které budu volit, u mě rozhoduje zejména jejich odbornost, ekonomické uvažování a schopnost a odvaha dělat rozhodnutí (i ta nepopulární), za která jsou si dotyční ochotni nést následky.

Kuba Ryba, zpěvák kapely Rybičky 48, Kutná Hora

Kuba Ryba.Kuba Ryba.Zdroj: archiv Kuby Ryby

Lokální volby jsou pro mě hlavně o lidech, které znám, mám k ním největší důvěru a věřím, že to co slíbí dokážou alespoň z několika procent splnit. Témat, která by se ohledně Kutné Hory měla otevřít, je hodně a je toho hodně co zlepšovat. Nějaké konkrétní téma to u mě ale nevyhraje, protože slíbit se dá vše. Takže u mě rozhodnou osobnosti, které ve mně budí alespoň nějakou důvěru.

Dmytro Romanovský, katolický kněz, Čáslav

Dmytro Romanovský.Dmytro Romanovský.Zdroj: archiv Dmytra Romanovského

Témata nemocnice a areál Prokopa Holého se stala tak trochu mantrou, která rozděluje a jitří společnost. Snažit se vidět věci v celku je náročný požadavek. Téma, které mě oslovuje, je snaha spojovat lidi ke konání dobra, člověk (lidé), který se o tohle snaží, by měl být lídrem.

Eva Lebedová, Sluníčko, Kutná Hora

Eva Lebedová.Eva Lebedová.Zdroj: archiv Evy Lebedové

Ve městě chybí parkoviště. Například v ulici Trebišovská na sídlišti Hlouška by se mohlo parkovat šikmo, a tím pádem by se vešlo více aut. Chodník je dost široký.

František Pokorný, Divadelník ve společnosti Divadélko Kůzle, Vidice

František Pokorný.František Pokorný.Zdroj: archiv Františka Pokorného

Záleží hlavně na tom, kdo postaví kandidátku a kdo není komouš.

Ondřej Soukup, kameraman, režisér a fotograf, Kutná Hora

Ondřej Soukup.Ondřej Soukup.Zdroj: archiv Ondřeje Soukupa

Silný kulturní program. Podpora hudebníků, výtvarníků a dalších profesí - v Kutné Hoře by bylo potřeba obnovit scénu v parku pod Vlašským dvorem, nebo zajistit jiný festivalový či koncertní parket, kde se budou pravidelně pořádat hudební akce.

Pavel Bečán, pořadatel kulturních a společenských akcí, Kutná Hora

Pavel Bečán.Pavel Bečán.Zdroj: archiv Pavla Bečána

Doufám, že čistý a soudný rozum pro blaho města a občanů, a ne politické hrátky.

Radim Fedorovič, podnikatel, Kutná Hora

Radim Fedorovič.Radim Fedorovič.Zdroj: archiv Radima Fedoroviče

Vyhraje kandidát bez blbé nálady! Domnívám se, že lidé jsou už unaveni záplavou špatných zpráv a o negativní kampaň nikdo nestojí. Kdo přijde se smysluplnými konstruktivními a realizovatelnými myšlenkami, jak zlepšit život v našem městě, má můj hlas. Hlavně žádné vzájemné urážky, na ně není nikdo zvědav, milí kandidáti!

Jana Šorfová, ředitelka Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora

Jana Šorfová.Jana Šorfová.Zdroj: se svolením Jany Šorfové

S ohledem na svou pozici budu sledovat zejména to, jak se jednotlivé strany budou stavět k podpoře kultury a cestovního ruchu. Pokud to ale vezmu globálně - v Kutné Hoře již nějaký čas působím a zejména od maminek, které navštěvují naši galerii, slyším stížnosti na nedostatek míst ve školách a školkách. Strana, jež voliče přesvědčí, že tuto situaci zvládne vyřešit, může získat opravdu podstatnou výhodu.

Petra Běhounková, primářka ARO v Nymburce, Kutná Hora

Primářka anesteziologicko-resuscitačního oddělení Městské nemocnice Čáslav Petra Běhounková.Primářka anesteziologicko-resuscitačního oddělení Městské nemocnice Čáslav Petra Běhounková.Zdroj: archiv Petry Běhounkové

Možná budou rezonovat mateřské školky, možná kino. Ale spíš to vidím na boj mezi stranami, nevidím žádné zásadní téma jako v Čáslavi.