Koncert v prostorách refektáře bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře (současného sídla Galerie Středočeského kraje) nabídl v úvodu Koncert c moll pro orchestr Antonia Vivaldiho. V následujících dvou skladbách se představili hosté KKO: houslisté Magdalena a Štěpán Graffovi.

Adventní koncert Kutnohorského komorního orchestru 2023:

Adventní koncert Kutnohorského komorního orchestru v GASK, 9.12.2023 | Video: Jan Šmok

Za doprovodu orchestru zahráli Dvojkoncert d moll pro 2 housle a orchestr Johanna Sebastiana Bacha a poté Koncert G dur pro housle a orchestr Josepha Haydna, kde se partu sólových houslí zhostil Štěpán Graffe. Koncert uzavřela orchestrální skladba Jiřího Strejce Hrst střípků variacemi na oblíbenou vánoční píseň Pásli ovce valaši.

close Adventní koncert KKO v refektáři bývalé jezuitské koleje (GASK), Kutná Hora 9. prosince 2023. info Zdroj: Deník/Jan Šmok zoom_in Kutnohorský komorní orchestr (KKO) je neprofesionální smyčcové těleso, které vzniklo v Kutné Hoře v březnu 2009 díky myšlence Lenky Drahotové, houslistky a organizační vedoucí orchestru. Orchestr hraje bez dirigenta. V současnosti má 14 stálých členů, a to z řad pedagogů, absolventů a žáků vyšších ročníků ZUŠ Kutná Hora a Čáslav a také dalších hudebníků Kutnohorska. Kromě pravidelných adventních a májových koncertů se orchestr podílel i na mnoha dalších hudebních projektech v Kutné Hoře i jiných městech České republiky. Orchestr s oblibou interpretuje i díla soudobých autorů. Uměleckou vedoucí orchestru je violoncellistka Věra Bartoníčková.