„Ve Vidicích se od roku 1999 vždy v srpnu pořádaly slavnosti, kde vystupovaly nejrůznější kapely. Na základě těchto slavností jsme se rozhodli uspořádat takový menší hudební festival," popsal vznik myšlenky na uspořádání této hudební akce Jiří Dohnal, hlavní organizátor Festivalu Vidice.

Pořadatelé očekávají, že vzhledem k návštěvnosti srpnových slavností a blízkosti lázním Roztěž by na festival mohlo přijít kolem sto padesáti až dvou set návštěvníků. „Pokud přijde kolem těch dvou set lidí, budeme to považovat za veliký úspěch," řekl hlavní organizátor.

Jelikož jde o premiéru festivalu, organizátoři nezapomínají ani na dopravní značení pro návštěvníky. „Určitě plánujeme nasadit naváděcí šipky. Plánujeme umístit tři stojany, které navedou návštěvníky od vjezdu do obce k areálu obecního úřadu, kde celá akce probíhá," popsal dále Dohnal.
Jelikož na festival se chystají nejen místní obyvatelé, ale i z okolo ležících obcí a měst, museli pořadatelé mimo jiné vyřešit také otázku parkování v blízkosti areálu obecního úřadu. „Očekáváme tak kolem padesáti až šedesáti aut. Parkování u kraje silnice se přijíždějící nemusí obávat. Vedle areálu se nachází asfaltová plocha, kterou využijeme jako parkoviště. V případě, že by kapacita nestačila, vypomáhají nám hasiči, kteří by pro parkování vyčlenili nějakou louku," popsal záložní plán pro případ velkého počtu aut.

Vystupující kapely pochází všechny z Kutné Hory. „Na srpnových slavnostech u nás ve Vidicích účinkují kapely z různých částí republiky, třeba z Prahy, které jsou už našimi kamarády. Zde jsme vybírali vyloženě kapely z Kutné Hory. Sáhli jsme například do Malešova, Roztěže," řekl k výběru účinkujících na vidickém festivalu Jiří Dohnal.

Hudební styl vystupujících kapel Jiří Dohnal rozdělil do tří kategorií. „Zazní klasický bigbít, potom podnikneme exkurz do takové spíše světové hudby v podobě jazzových a soulových melodií a potom, aby si příchozí mohli také zatančit, zazní známé taneční melodie," prozradil hlavní organizátor.
Na festivalu vystoupí kapely jako Free Time z Kutné Hory a bigbítová skupina Monty Jack. „Vrcholu dosáhne festival kolem osmé hodiny večer, kdy je na programu vystoupení kutnohorského KH Bandu. Ten zahraje známé písničky, třeba od Ledeckého a podobně, na které si budou moci návštěvníci zatančit," řekl Dohnal.

Za novinku označil vystoupení Moniky a Pavla Obermajerových, kteří se hudbě věnují profesionálně a zaměřují se spíše na světovou hudbu. „Jde o takové jazzové a soulové melodie," popsal Jiří Dohnal.
S přípravou festivalu pomáhají organizátorům nejen místní hasiči, ale především Obecní úřad Vidice, který poskytl pro akci své prostory. „V rámci možností přiložil ruku k dílu každý," řekl na závěr s úsměvem organizátor festivalu.