Úvod koncertu byl famózní. Kapelník, jako hráč na tubu, přišel na jeviště v sólovém výstupu a postupně přicházeli ostatní muzikanti a skladbu dohráli již jako celá kapela.

Moderátorem celého koncertu byl zpěvák Jaroslav Červinka, který mezi jednotlivými písničkami zhodnotil čtvrtstoletí působení Březovanky na naší hudební scéně a poděkoval všem muzikantům a zpěvákům, kteří v kapele působili.

Zdůraznil také potřebu poděkovat hlavně všem příznivcům Březovanky, kteří ji od počátku podporují a chodí na její koncerty a vystoupení. Zmínil se také o spolupráci s hudebními skladateli a textaři, kteří s Březovankou od počátku spolupracovali. Tady ocenil spolupráci s Vlastou Dvořákem, který pro ně napsal mj. i písničku s názvem „Náladu vždy dá“, se kterou vyhrála celostátní soutěž Polka-fest. Za to poděkoval i přítomnému podnikateli Vlastislavu Dvořákovi, synovi skladatele, který tuto kapelu také sám podporuje.

Prostor k vystoupení dostal i Jožka Šmukař, který pohovořil o své minulosti a hlavně o dalším působení v ČT při realizaci dalších nových pořadů s dechovou hudbou. Připojil se i ke zpěvákům Březovanky, kterými byli kromě Jaroslava Červinky i Klára Bucková, Petra Zikmundová a Miloslav Kubát a zazpíval si s nimi.

Vrcholem tohoto slavnostního koncertu pak bylo překvapení Fanklubu Březovanky, jehož zástupci přinesli na jeviště velký dort, který předali kapelníkovi, a ten na něm musel zapálit svíčku. To ještě doplnili poděkováním kapele za její činnost do mikrofonu.

Tak skončilo setkání s Březovankou a jejími posluchači a příznivci při hezkých písničkách a jak bylo slyšet, všem se to líbilo a tak se můžeme těšit i na další vystoupení Březovanky v dalším období.

Karel Novotný