„Přijela auta z celé republiky. Hodně jich bylo ze Zlína, Frýdku-Místku či z Ostravy, ale také třeba z jihočeské Kaplice. Je to u nás oblíbené, i když se účastníci vlastně jenom takhle sjedou, pokecají, dají si něco k jídlu a pak vyrazí na projížďku,“ uvedl Michal Hudek, jeden z pořadatelů setkání s oficiálním názvem Cabrio meeting Čáslav vol. 6.

Pozornost diváků budily hlavně vozy Chevrolet Corvette, Porsche, Ferrari či Ford Mustang, děti nejvíce obdivovaly model ve stylu Avatar a dříve narození si mohli zavzpomínat třeba u Pragy Mignon z roku 1928 nebo u červeného krasavce Dodge Custom Royal Lancer Convertible z roku 1958.

Zatímco na rozlehlém čáslavském náměstí bylo místa pro auta dost, organizace spanilé jízdy se při tak velkém zájmu řidičů stala náročným úkolem. Vždyť kolona odhadem čítala až tři kilometry. „Přes Kačinu a Přelouč jsme dojeli na okraj Pardubic a potom jsme se vrátili přes Heřmanův Městec a Podhořany zpátky do Čáslavi. Hodně nám jako doprovod při zajištění volného průjezdu pomohli motorkáři z místního klubu Freedom. Díky za to,“ dodal Michal Hudek z Cabrio CzechClubu.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Na sraz amerik dorazil i Marty McFly s DeLoreanem

Ameriky na Kačině | Video: Deník/Michal Bílek