Letošní technickou novinkou je ozvučení pódií pomocí zvukových systémů V-Dosc. Tyto aparáty jsou v současnosti nejkvalitnější na trhu a používají je při svém vystoupení přední světoví umělci.

Jubilejní desátý ročník nabídne až osm scén, které se pokusí společně odmoderovat Zdeněk Suchý a Pavel Anděl. Na pěti z nich se vystřídá přes 130 účinkujících. Z největší dálky dorazí letos do Kácova Cornerstone Roots. Nejpočetnější kapelou budou bezesporu Leningrad Cowboys, kteří čítají celkem 13 členů a v Kácově předvedou světovou premiéru své mexické show. Ovšem to není nic proti českému Vivaldiannu, kde pánové Svěcený a Dvořák slibují, že se na pódiu objeví až 30 hudebníků.

Ať už domácí nebo zahraniční, pro všechny účinkující je zajištěn ten nejlepší servis. Nejnáročnější požadavky, které letos produkce festivalu zajištuje, má Ivan Král. Ten se v ČR zdrží pět dnů, aby nazkoušel se speciálně sestavenou kapelou svůj koncertní set. V Kácově na něho čeká karavan, k dispozici bude mít svého osobního řidiče.

Pro návštěvníky je i letos připraveno stanové městečko, pobyt vyjde na sto korun na osobu. Prvních 6000 majitelů stanů, kteří si zakoupí místo, dostane navíc dárek dvojité ochrany, obsahující kondom a zámeček na stan. Změn doznalo i hygienické zázemí, je objednáno o třetinu více toalet.

Celý festival, který oficiálně začíná 5. 8., odstartuje warmupem již o den dříve. Hudební program začne ve 14 hodin, vstup je tradičně zcela zdarma. Sázavafest tak otevřou kapely jako Loyca, No Heroes, Narcotic Fields, Bad Ass Honkies i další.

Divadelní stan a filmy

Letošní Sázavafest nabízí i celou řadu mimohudebního vyžití. Návštěvníci budou moci navštívit i tematické workshopy nebo divadelní stan. V něm se odehraje řada zajímavých a speciálních vystoupení a představení. Za všechny jmenujme bubnování v podání Drum Cirle, pouliční Kabaret Terezie, interaktivní Divadlo Trakař, moderní tanec předvede soubor Amanitas, ohňovou show Cirque Garuda či stand-up comedy Na stojáka. Po nečekaném zájmu návštěvníků loňského ročníku o projekt Kudykam se jeho tvůrci a aktéři vracejí i v roce 2010.

Kdo nestihne letos navštívit Anifest v Teplicích, může v rámci Sázavafestu navštívit Houser filmový stan v Kácově, kde budou v pátek 6.8. Ozvěny Anifestu. Do Kácova zavítá i Kinematografu bratří Čadíků, který nabídne od čtvrtka 5. srpna do neděle 8. srpna každý večer jeden film. Těšit se můžete na snímky Bobule, 2 Bobule, Líbáš jako Bůh a Ulovit miliardáře.