Filmaři opanovali nejen část návsi a louku vedle zámku, ale také uzavřeli komunikaci do Adamova. Přihlížející „zvědavci“ mohli spatřit herce a komparzisty v oděvech z roku 1900. Mohli vidět například scénu, kdy jeden z bratrů sděluje druhému, že byl zavražděn jejich otec, majitel pivovaru. Vše sledovali šokovaní pivovarští dělníci a vyšetřovali strážníci. Mezi pivovarem a bývalou hospodou se mezitím „producírovali“ dámy a pánové v dobových kostýmech.

Každý obraz se samozřejmě točil mnohokrát, tak už to u filmu chodí. Vše bylo natáčené také z dronu. „Plac“ věrně“ simuloval období přelomu devatenáctého a dvacátého století. Část návsi byla pokryta pískem, aby nebyl vidět asfalt, kulisy upravily fasády okolních domů. Pohodu starých časů navodily také litinové kandelábry. Na pivovarském dvoře bylo taktéž vše, jako kdyby zafungoval „stroj času“. A to včetně koňských „koblížků“ na „kočičích hlavách“, tedy na žulové dlažbě.

Snímky z „placu“ bohužel neuvidíme, byl přísný zákaz fotografování, jak už to u těchto projektů bývá. Ale nevadí, na přelomu května a června si to v Čáslavi vynahradíme!