Původně plánovaný prostor, zahrada kláštera sv. Voršily, je ale v tu dobu obsazen z důvodu konání svatby. Organizátoři se to dozvěděli prý začátkem roku a situaci ihned začali řešit.

„Zvažovali jsme více možností, kam festival umístit, o parku pod Vlašským dvorem jsme se dozvěděli nedávno. Žádost o jeho pronájem jsme radě města odeslali až poté, co jsme park navštívili a byli jsme si jistí, že jsme festival na tak exponovaném místě schopní zorganizovat,“ uvedla Nik Timková z pořadatelského týmu a zdůraznila, že v klášteře sv. Voršily, kde se festival konal před pandemií, k žádnému poškození majetku nedošlo.

„Máme zkušenosti, jak to bylo ve Vitamíně i v pivovaru. Musela zasahovat i státní policie, šlo hlavně o porušování nočního klidu,“ oponoval starosta Kutné Hory Josef Viktora. Právě v roce 2016, kdy se festival konal v areálu bývalé Vitamíny, přijala jen za víkend městská police 24 oznámení na rušení nočního klidu.

Osadní výbor Vnitřní město ale konání Creepy Teepee za splnění podmínek pod Vlašským dvorem podpořil.

Cesta, jak festival v nově zrekonstruovaném parku uskutečnit, přeci jen je. Organizátoři by mohli klasicky zažádat o zábor. „Otázka je, jestli by ho technické oddělení povolilo. Lepší variantou je, že si podají novou žádost a tou se jako rada města budeme zabývat,“ uvedla místostarostka Kutné Hory Silvia Doušová.