"Creepy Teepee 2022 naštěstí zůstane v Kutné Hoře! Uskuteční se na místě, kde je každoročně pořádaná pouť. S ohledem na konání festivalu OLDstars on the Road 2022: Kutná Hora v sedleckém pivovaru to však není ideální řešení. Každopádně jsem samozřejmě rád, že se Creepko vůbec uskuteční a nebude se přesouvat do jiného města. Věřím, že se také pořadatelé vzájemně domluví a obě akce proběhnou v rámci provizorních opatření plnohodnotně!," informoval na svém facebookovém profilu radní Štěpán Drtina.

S konáním festivalu alternativní hudby Creepy Teepee v parku pod Vlašským dvorem nesouhlasili zastupitelé. Vadilo jim, že pořadatelé nejsou schopní složit dostatečně vysokou kauci za pronájem parku i porušování vyhlášky o nočním klidu v průběhu minulých ročníků.

Radní poté nevyhověli ani nové žádosti, ve které organizátoři festivalu po jednání na zastupitelstvu města zohlednili řadu připomínek, například se zavázali složit kauci ve výši 100 tisíc korun, ve smlouvě zakotvit hmotnou odpovědnost za případné škody, zajistit profesionální bezpečnostní agenturu či zamezit přístupu na terasy parku. I přesto se radní na konání festivalu v parku pod Vlašským dvorem neshodli.

„Už při minulém konání jsem měl nesčetně telefonátů, ať si jdu bydlet do okolí místa konání. S organizátory nebyla dohoda, aby hudbu ztišili, musela se pak dokonce uzavřít Poděbradova ulice. Já si nemyslím, že tento druh akce patří do centra města,“ uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO). Navíc poukázal na to, že park je zcela nově zrekonstruovaný a panovala obava o jeho poničení.

Radní Štěpán Drtina (Piráti), který naopak akci v parku podporoval, řekl, že je obecně z přístupu zastupitelů a radních k podpoře věcí, které podle něj mají pro město v dlouhodobém horizontu velmi pozitivní efekt, zklamaný. „Park pod Vlašským dvorem si zaslouží znovu ožít, ale nejsem si jist, jak se k tomu město s tímto přístupem kdy může dostat,“ sdělil.

Festival se měl původně konat v zahradě kláštera sv. Voršily, ta se ale v daném termínu koná jiná akce. Pořadatel proto vedení města požádal o možnost přesunu festivalu do zrekonstruovaného parku pod Vlašským dvorem. S tím však město nesouhlasilo. Nakonec se letošní ročník Creepy Teepee uskuteční v Sedlci od 8. do 10. července. Informují o tom také pořadatelé na facebooku.