Pohádka se jmenuje O vánoční hvězdě a hvězdný je nejen její příběh, ale také obsazení. Diváci v ní uvidí Vojtěcha Kotka, Annu Geislerovou nebo Matěje a Kryštofa Hádkovi či Zlatu Adamovskou v roli královny.

Filmaři by na zámku ve Žlebech měli strávit pět několik natáčecích dnů. „Něco už mají natočeno, teď odjeli točit na Slovensko a v únoru se vrátí k nám,“ prozradil kastelán žlebského zámku Tomáš Řehoř.

Filmaři se svým týmem si museli poradit i s jednou komplikací: sněhem. „Je to zimní pohádka a pan režisér na sněhu trval. Naváželi jsme proto technický sníh z Monínce,“ uvedl Tomáš Řehoř.

S natáčením pohádek na „jeho“ zámku už má své zkušenosti, přesto přiznává, že jde o náročnou disciplínu. „Náročné je to především na logistiku, filmový štáb má kolem 150 lidí. Složitá je ale i příprava dekorací a scén, zámek jsme kupříkladu museli znovu vánočně vyzdobit,“ popsal žlebský kastelán s tím, že s režisérem Karlem Janákem je skvělá velmi dobrá spolupráce.

Protože je nový pohádkový příběh hodně o hvězdách, použili filmaři při natáčení i takzvaný třeba heliový balon, který osvětloval zámek. „Ten příběh se mi moc líbí. je velmi zajímavý. Se scénářem se seznamuji vždycky předem, Vždycky si čtu scénář dopředu, protože chci vědět, s čím bude tvář zámku spojená. Pohádky jsou ideální a tahle je navíc tak krásná, jak se zdá i velmi přívětivá, takže se určitě zařadí do zlatého fondu,“ uzavřel Tomáš Řehoř.