Dílo geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela je inspirací lidem po staletí a oslovuje i současnou generaci studentů ateliéru Grafického designu a digitálních médií na Fakultě umění a designu Vladimíra Sutnara v Plzni. Semestrální práce se zaobírají principy Santiniho tvorby.

Studenti prozkoumali půdorysy staveb, ve kterých nacházejí mistrovské uchopení geometrického zpracování. Linie, symboly, matematika, mystika, kompozice a sítě skládající se z kružnic ovlivnily každého studenta. Samostatné stavby a architektova neskutečná práce se světlem a stínem se promítá do nového a originálního typografického zpracování například počátečních písmen Santiniho jména.

Součástí výstavy je smyčka krátkých animovaných videí, která digitálně rozpohybovala jména, sítě i samostatný život a práci jedinečného architekta. Výstava potrvá do neděle 12. března.

Vystavující: Jan Berka, Markéta Doležalová, Kristýna Dufková, Lenka Horká, Kristýna Míčanová, Filip Červenka, Lucie Daňková, Anna Dudáková, Julie Chobotová, Karolína Kellovská, Svitlana Korniienko, Ondřej Mazanec, Matěj Rejšek, Máša Romanova.