Veselá podívaná pro všechny zúčastněné i přihlížející je totiž díky všeobecnému nadšení v obci udržována již několikátou generací obyvatel. „Co já vím, organizuje se u nás masopust zhruba padesát let, ale místní tradice je o mnoho starší. Moje maminka si pamatuje, že maškary obcí procházely dokonce i za války,“ řekl starosta Hostovlic Miroslav Mejdrech.

Pořádání akce se podle starostových slov v posledních letech ujal místní Sokol, zapojují se však i ostatní občané. „Tradičně se na to lidé připravují již od Vánoc. Vymýšlejí třeba nové masky. Velmi si vážím toho, že zde máme tak aktivní spolkový život,“ uvedl vydařenou akcí na první pohled potěšený starosta.

A mnozí sokoli i nesokoli vzali sváteční víkend pěkně od podlahy. Masopustní pouliční rej totiž pokračoval divokým maškarním bálem v sále místní hospody. A nejen tam. Medvěd s Červenou Karkulkou byli například spatřeni až na plese fotbalistů Zenitu Čáslav.

„Masopust má všechny atributy neuspořádanosti. Maškara je nadsázka a čím víc je to všechno popleteno, tím víc je to maškara,“ příhodně vystihl podstatu tradičních vesnických i Hostovlických radovánek starosta obce Miroslav Mejdrech.

Fotogalerii z maškarního plesu najdete ZDE!