Tou první je výstava Mlčení performera sinologa a malíře inspirovaného kaligrafií Jiřího Straky. Umělec ve své tvorbě cílí na střet kultur, konkrétně vstup katolicismu do cizorodého prostředí, tj. do Číny a Japonska v 17. století, přičemž vychází ze svých akademických studií a z osobní zkušenosti, neboť dlouhodobě žije a pracuje v Pekingu. Výstavu, jejíž kurátorkou je Veronika Marešová, mohou návštěvníci zhlédnout ve výstavním prostoru Café Fatal do 18. srpna. K výstavě se váže doprovodný program - dne 24. 2. se uskuteční přednáška předního českého japanologa Jiřího Zemana a projekce filmu Martina Scorseseho Mlčení. Výstava potrvá do 18. srpna letošního roku.

Housle Ferdinanda Josefa Homolky si veřejnost mohla prohlédnout v Českém muzeu stříbra už při loňské výstavě Co nového v muzeu.
V Kamenném domě rozeznějí nástroj kutnohorského houslaře Homolky z roku 1847

Další sobotní vernisáž zahájila výstavu O Tobě, která představuje kurátorský výběr z nejmladší ženské malby a sochy orientované na figuru a figuraci. Ústředním motivem projektu je jednak přítomnost silné generační výpovědi, jednak reflexe samotné proměny a aktualizace malířského a sochařského média v době post-informační, kdy se do konstituce díla zcela přirozeně integruje vliv informační mašinérie, společenského zrychlení, nových médií a především sociálních sítí.

Galerii Středočeského kraje najdete v bývalé jezuitské koleji v Kutné Hoře:

Zdroj: Youtube

Na výstavě představují svou tvorbu Adriana Sarnová, Anna Hulačová, Gabriela Slaninková, Tereza Frindová, Kateřina Komm, Sofie Švejdová, Annemari Vardanyan, Laura Limbourg, Ester Knapová, Kateřina Ondrušková, Lucie Rosická. Expozice, jejímiž kurátory jsou Petr Vaňous a Veronika Marešová, je pro veřejnost otevřena od 4. února do 18. srpna.

z Přípravného fotbalového utkání Čáslav - Český Brod
ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub okresu Kutná Hora za rok 2023

Ještě v únoru čekají GASK v prostorách bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře další dvě vernisáže. V sobotu 17. února zahájí výstavy Stále v pohybu sochaře, šperkaře a pedagoga Vratislava Karla Nováka, která pomyslně začala již v prosinci loňského roku, kdy byl veřejnosti představen kinetický objekt Planety – Kruhy, který je umístěn v galerijních zahradách v rámci venkovní expozice GASK pod širým nebem. Tentýž den otvírá GASK poslední únorovou výstavu Voyage Martiny Skaly.