Již v sobotu 11. března se uskuteční vernisáž komorní výstavy Expanze ticha Olafa Hanela. "Na vernisáž naváže od 17.00 doprovodné sympozium za účasti autorova generačního souputníka Eugena Brikcia, které blíže představí zajímavou osobnost tohoto autora. Slavnostní akce bude zakončena večerním happeningem od 19 hodin," uvádí ředitelka galerie Jana Šorfová s tím, že projekt se koná u příležitosti autorových nedožitých 80. narozenin. Olaf Hanel působil v GASK v letech 1991–2009 jako tvůrce a kurátor v souvislostech totalitního útlaku a obnovené demokracie po roce 1989.

| Video: Youtube

GASK z pohledu dronu.

Nabitý program čeká příznivce GASK i během dalších sobot. 18. března od 17.00 jste srdečně zváni na vzpomínkové setkání s hercem Davidem Prachařem o sestrách Válových k výstavě Cesta předurčena osudem a o týden později, 25. března od 16.00, na slavnostní zahájení nových výstav ZKUSMOS Vojtěcha Hrubanta a Vojtěcha Trochy a NATURALLISMUS studia LLEV.

Zkrátka nepřijdou ani nejmenší

Máte děti nebo vnoučata ve věku od dvou do pěti let? Potom s nimi můžete vyrazit ve středu 15. března od 10.30 na výtvarné zastavení s názvem Cesta za sny, které připravilo Lektorské centrum GASK. Kde se berou sny? Můžeme na ně výtvarně reagovat? Vydejte se na dobrodružnou cestu do podvědomí umělců, ale i do snových představ českých surrealistů Mikuláše Medka, Jindřicha Štyrského a Toyen. Podrobnosti najdete na webu GASK.

A jeden tip na závěr, tentokrát zejména pro návštěvníky Kutné Hory. Hlavně pro ně připravilo Lektorské centrum spolu s dalšími místními institucemi miniprůvodce "Spolu… Kutnou Horou". Průvodce vás provede po pamětihodnostech města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO, ale i po méně známých místech. Knížečka zahrnuje krátké texty, ale i úkoly pro společné chvíle při pátrání, pročítání a vymýšlení, takže je ideální také pro rodiny s dětmi. Miniprůvodce si můžete zakoupit v GASK shopu v sídle galerie.