„Ona na hradě v podstatě není žádná expozice, ale já jsem si prostor nepronajal proto, abych v něm pořádal masovou turistiku. Rád bych v něm uskutečňoval spíše speciální akce, jako je třeba setkání básníků,“ uvedl Ondřej Kobza.

Zájemci si tak v kalendáři mohou poznamenat sobotu 10. srpna. Od 20 hodin tam na nádvoří hradu vystoupí legendární kapela Buty. To ale samozřejmě nebude ten den zdaleka všechno.

Od 18 hodin bude na programu přednáška s názvem „A pak to všechno zakázali…“. Půjde o povídání se známým českým překladatelem a publicistou Josefem Rauvolfem o rockové hudební scéně v době minulého režimu. V průběhu koncertu se půjde podívat i dovnitř hradu.

Pirkštějn drží jeden republikový unikát: má jedinou hradní věž, která byla předělaná na zvonici a ve které znějí zvony z roku 1608. Ještě v živé paměti mají místní událost před třemi lety, kdy se zde zvony na svátek sv. Prokopa rozezněly znovu po třiceti letech. Nyní zní malý a velký zvon každou neděli přesně v poledne a lidé se zvonění mohou účastnit.