Termín letošní Noci literatury vyšel na "volební" pátek a tak můžete spojit užitečné s příjemným, odvolit a procházkou pokračovat na místa čtení.

A kde se s oblíbenými herci můžete potkat? Na Střední průmyslové škole na vás bude čekat Jana Stryková, v Městském Tylově divadle se budete moci potkat s Martinem Preissem, Tylovým domem bude znít hlas Miriam Chytilové a v krásném prostředí nové kutnohorské knihovny, jejíž brány se čtenářům otevřely poprvé v květnu letošního roku, se bude na vaši návštěvu těšit Lukáš Langmajer.

Fotogalerie: Noc literatury v Městské knihovně Kutná Hora

"Organizace večera zůstává stejná jako v minulých letech. Všichni interpreti budou na svých místech číst 5x po sobě v pravidelných 45 minutových intervalech, na vás samotných je, jaké pořadí si zvolíte. Začátek akce je v 18 hodin, poslední čtení proběhne ve 21 hodin. Tak si tento večer nezapomeňte zapsat do kalendáře, budeme se na vás těšit," zve knihovnice Martina Bičíková.

close Noc literatury v Kutné Hoře, 23. září 2022. info Zdroj: Knihovna Kutná Hora zoom_in Noc literatury v Kutné Hoře, 23. září 2022.

Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními ambasádami v České republice a nakladatelstvím Labyrint. Cílem Noci literatury je zvýšit zájem veřejnosti o současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků. Projekt pořádají Česká centra od roku 2006. V roce 2013 se k němu připojil také Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) a počet měst zapojených do projektu každým rokem stoupá.

Fotogalerie: Zahájení zkušebního provozu nové knihovny v Kutné Hoře v květnu 2022

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.