Vystavované fotografie Ivo Šance odhalují krásu ptáků, se kterými se můžeme setkat (nejen) na Kutnohorsku. S některými druhy se setkáváme zcela běžně, ale o některých ptácích nemají laici ani tušení. Při běžném pozorování nemáme možnost si pohled do ptačí říše vychutnat do detailu. Fotografie odhaluje mnohem víc překvapivých podrobností. Pozorování a fotografování ptáků se stává velmi oblíbenou a často vzrušující zábavou lidí na celém světě.

Ve čtvrtek 12. října 2023 byly v Zrcadlové kapli Klementina slavnostně uděleny ceny Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). V soutěži Městská knihovna roku 2023 získala první místo Knihovna Kutná Hora.
Je prostě nejlepší: Kutnohorskou knihovnu vyhlásili Městskou knihovnou roku 2023

Tak jak celkově ubývá ptáků samotných, ubývají i místa k jejich pozorování. Snad výstava bude zájemce inspirovat k výpravám do přírody a třeba se někomu podaří zajímavé a krásné ptáky objevit, pozorovat a chránit. Výstava amatérských fotografií ptáků z vycházek a výletů v Kutné Hoře a okolí je k vidění do neděle 5. listopadu v přednáškovém sále hlavní budovy Knihovny Kutná Hora v ulici Na Náměti.