Díky O2 Sázavafestu dostávají šanci i reggae a ska formace z Česka. „V rámci European Reggae Contest je Evropa rozdělena do devíti regionů. České kapely budou v prv〜ním kole soutěžit společně s rakouskými. Vítěz tohoto kola postoupí do evropského finále na hlavní scéně festivalu Rototom Sunsplash,“ vysvětlil Pavel Kloupar, ředitel největšího tuzemského multižánrového festivalu v Kácově.

Rototom Sunsplash se koná každoročně v první polovině července v Osoppu nedaleko Udine, tento rok v termínu od 2. do 11. července. Letošní několikadenní program prestižního italského festivalu vypňují hvězdná jména jako například Alborosie, Buju Banton, Lynton Kwesi Johnson, Ali Campbell a mnoho dalších.

„Talentované kapely se měly šanci do konce dubna zaregistrovat na internetové adrese: www.reggaecontest.eu, kde se v květnu uskuteční hlasování a posouzení nahrávek česko – rakouskou porotou,“ upřesnil podmínky soutěže Kloupar.

Vítěz kola by měl být vybrán na základě kombinací hlasování návštěvníků webu a hlasováním poroty. Odměnou nejlepší kapele bude nejen možnost vystoupení na festivalu v Itálii, ale také na Gasometer Reggae Festivalu ve Vídni a na podzimním pokračování O2 Sázavafestu. První tři kapely z česko – rakouského klání si navíc užijí koncert v klubu Szene Wien.

Celkový vítěz dostane nejen věcné ceny, ale bude mu zajištěna možnost zahrát si na prestižních reggae akcích v celé Evropě, mezi něž se řadí i O2 Sázavafest. Dalšími partnerskými festivaly jsou německý Reggae Jam, francouzský Reggae Sun Ska, dánský Raggapak – Silkeborg Reggae Festival či belgický Reggae Geel Festival.

Martin Peška