Podle slov Frankovice jako jeden z mála nevynechal pořádání koncertů ani o prázdninách, kdy festivalová sezona lákala posluchače na různé open–air akce. A právě v tu dobu prý na klub dopadla ekonomická krize nejvíce. Odrazila se dle jeho slov nejen na návštěvnosti klubu, ale i na jeho malém obratu, který se následně promítl do finanční situace klubu.

„Byl jsem vlastně první, kdo si nepronajal kompletně celou budovu Česká 1, tedy klub zároveň s restaurací, která se v přízemí nachází. Dříve, za jiných provozovatelů, to fungovalo tak, že byl klub přes léto uzavřen, fungoval jednou za uherský rok a nebo ho dotovala restaurace. Tím, že mi přes letošní léto vznikla velká finanční propast, bylo pokračovat dál už jen těžší a těžší,“ popsal začátek konce Frankovic.

Jak sám přiznal, nebyl to šťastný nápad nechat klub přes léto otevřený, ale záměr měl dobrý. „Chtěl jsem, aby lidé, co v Kutné Hoře v létě zůstávají, měli kam jít na živá vystoupení. Ne každý si může dovolit dát tisíce za festivaly. Proto jsem i vstupné do klubu ponechal laciné,“ doplnil. „Ze dne na den jsem se stal osobou zodpovědnou za kulturní dění v Kutné Hoře,“ řekl.

Dle slov třiatřicetiletého Norberta Kobely z Husince není klubů nikdy dost a záleží hlavně na produkci podniku, jaké kapely pozve. „Naposledy, kdy to v klubu Česká 1 za něco stálo, to bylo před čtyřmi lety, kdy tam koncertoval Vladimír Mišík. Třeba teď za poslední rok nevím o jediné pořádné akci, která se v České 1 konala,“ podělil se o své dojmy Kobela.

Akce, které byly avizované na internetových stránkách podniku jako platné ještě třicátého října, jsou nyní odvolány. „Všechny kapely jsou již obvolány a akce zrušeny,“ uzavřel Frankovic s tím, že veškeré závazky s Josefem Opaskem, majitelem nemovitosti, ve které se klub nachází, mají srovnané.

Kutnohorský klub pod taktovkou Ondřeje Frankovice fungoval rok a půl. Za tu dobu se na jeho podiu vystřídalo velké množství hudebních formací hrajících různorodé žánry.