Letošní ročník se uskuteční od čtvrtka patnáctého do neděle osmnáctého července.

Kdo na minulém ročníku nadšeně tleskal hvězdám světové alternativní scény, může se těšit i tentokrát, pohled do dosud neúplného seznamu účinkujících letošního „strašidelného vigvamu“ je více než výmluvný.

Publiku na nádvoří Jezuitské koleje se představí například Newyorčan Chris Garneau. Chris prožil dětství v Paříži a na jeho křehké, šansonem poznamenané hudbě je to slyšet. Nejčastějším doprovodem jsou piano a smyčce, což ovšem není to jediné, čím může interpret někomu připomenout hvězdu loňského programu Owena Palletta. Chris a Owen jsou prostě stejné krevní skupiny! A mimochodem, Garneau vystoupí v ČR vůbec poprvé.

Pro ty, kterým by tvorba výše jmenovaného interpreta přišla přeci jenom až příliš „poklidná“ nabídne podium Creepy Teepee odpovídající varianty.

Jednou z nich může být i produkce tria Male Bonding. Britští punkeři před nedávnem podepsali kontrakt s jedním z nejrespektovanějších světových labelů věnovanému alternativnímu rocku, seattelskými Sub Pop a na svém debutovém albu „Nothing Hurts“ nabízejí třináct písní které dokazují, že punk tedy rozhodně mrtvý není.

Další trio, tentokrát dívčí, dorazí do města stříbra z Brooklynu. Vivian Girls upomínají svojí tvorbou na někdejší dívčí kapely, třeba newyorské The Ronettes známé spoluprací s legendárním Philem Spectorem. Hned jejich debutové, eponymní album se stalo doslova senzací a první náklad zmizel během několika dní jako pára nad hrncem.

Jakýmsi dívčím protipólem loni excelujícího Billa Callahana může být letos projekt Air Waves se kterým přijede nenápadná americká hudebnice Nicole Schneit. Démon taneční hudby Dan Deacon o ní říká: „Nicole Schneit je báječná písničkářka. Hudba kterou píše je jako hřejivá šála, která se kolem vás jemně omotá“. I když na šálu to v polovině srpna snad nebude, poslechnout si Nicol i ostatní se určitě vyplatí.

Prohlédněte si fotografie z loňského Creepy Teepee.