Minulé úterý bylo hlediště Tylova divadla tak přeplněné, že musely být dokonce přidány postranní židle a byla tak překročena kapacita 620 sedadel. Na programu byla přitom několikrát reprízovaná komedie Charleyova teta.

„Dá se tedy předpokládat, že ji ten večer v divadle neviděli mnozí diváci poprvé. Znovu se zřejmě ukázalo, že divadlo nestojí pouze na dobrém příběhu, ale divácký zájem může poutat třeba možnost setkání s oblíbenými herci, možnost se znovu zasmát klasickým komickým situacím, vychutnat si inteligentní humor,“ poznamenal produkční divadla Vladimír Císař. “Lidé chtějí vidět známé herce, které třeba vídají v seriálech,“ charakterizovala zájem publika ředitelka divadla Jana Kozáková.

Vyprodala se i Travesti show a koncert Jakuba Smolíka a Olympic, který se koná příští týden. A návštěvnickým trhákem bývají i programy pro děti, jako nedělní pohádky a povídání s Dádou nebo Michalem. Vrátit by se mělo pořádání dětské divadelní přehlídky. „Oblíbená tu příliš nejsou talkshow. Před lety jsme tak museli zrušit Martina Dejdara,“ vzpomněla ředitelka.

Divákům by chtěli zpříjemnit zážitek i zlepšením prostředí v kulturním stánku. „Třeba nové sedačky by zlepšily komfort,“ dodala Jana Kozáková.

Rozhovor s hlavními protagonisty komedie Charleyova teta, Lubomírem Lipským a Janem Hrušínským, najdete zde: kutnohorsky.denik.cz/kultura_region/kh_rozhovor20071120.html