Expozice Images for Images představuje sbírku současného umění z nadace Tichý Oceán, kterou založil Čechošvýcar Roman Buxbaum. Ředitelka GASK Jana Šorfová řekla, že jde o ještě rozsáhlejší výstavu, než byla Europa Jagellonica, která se loni stala nejnavštěvovanější 
v zemi. Vedení galerie očekává, že Images for Images bude mít podobný úspěch.

Tichý (1926 až 2011) díky svému nekonformnímu způsobu života a specifické tvorbě přitahoval mnohé tuzemské i zahraniční umělce. Ti ho navštěvovali a vyměňovali s ním svá díla, po jeho smrti v této výměně pokračoval jeho podporovatel a sběratel

Vzpomínky z dětství
Buxbaum jako dítě bydlel v umělcově sousedství. „On byl kamarád mého strýčka a měl v našem domě ateliér, babička mu ho dala k dispozici, když se v padesátých letech vrátil z blázince, a tam on pracoval. Takže k nám chodil každý den na oběd a moje první vzpomínky jsou z perspektivy tříletého kluka, který si hraje pod stolem a kouká se na jeho boty," popsal Buxbaum své nejranější kontakty s Tichým. Později se začal o dílo Tichého zajímat a zachraňovat je před zničením. Většinu prací koupil od sousedky, která se o Tichého starala po smrti umělcovy matky. „Nejdřív jsem ji musel přesvědčovat, že ty fotky nesmí vyhodit, když uklízí, což bylo těžké, protože smrděly," zavzpomínal.

Buxbaum později ve výměnách děl pokračoval. Tak postupně vznikla rozsáhlá sbírka, která má jedno společné – všechna vyměněná díla pocházejí od umělců, kteří obdivují nejen Tichého práci, ale také jeho osobní postoj, vyhýbající se veřejnému uznání a řídící se pouze obsesí a tvůrčí vůlí.
V jezuitské koleji jich kurátor Zdenek Felix shromáždil kolem šesti stovek. Jejich autoři pracují s různými médii včetně fotografií, instalací a konceptů operujících se slovním materiálem. Nechybí ale třeba ani partitura od slavného hudebníka, písničkáře a básníka Nicka Cavea.

Známá jména reprezentují Hans-Peter Feldmann a Thomas Ruff z Německa, Richard Prince, Lawrence Weiner a Alex Katz z USA, Fischli/ Weiss ze Švýcarska, Araki a Hirakawa z Japonska, Christian Boltanski a Sophie Cale z Francie. Z českých autorů jsou zastoupeni Zbyněk Baladrán, Jiří David, Jitka Hanzlová, Krištof Kintera, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Helena van der Kraan, Dominik Lang a Václav Stratil.
Expozice bude v bývalé jezuitské koleji přístupna do neděle 28. července.