Návštěvníci na úvod zhlédnou krátké divadelní vystoupení inspirované místní historií. „Účastníci se pak mohou podívat do kostela svatého Vavřince, který bude při této příležitosti zcela mimořádně otevřen,“ uvedla Malvína Krepsová z Občanského sdružení Kaňk. V uličce pod kostelem nabídnou stánky drobné zboží i ukázky řemeslné výroby. Chybět nebude drátkování, perníkářka, brusič skla či kovář.

U Centra Mozaika si lidé prohlédnou modely znázorňující práce v dolech. Uvnitř najdete expozici starých fotografií z dolů i z Kaňku a obrazy místního malíře Milana Kužely. Děti se vyřádí na atrakcích na hřišti a v zahradě za Mozaikou bude pro ně malování na obličej. Vizážistka jim na přání namaluje kočičku, pejska či motýla. Malý kulturní program zahájí kouzelník. Následuje, divadlo a historičtí šermíři, kteří prý chystají i střílení z děla.

Ne zcela jednoduché to je s prohlídkou areálu bývalých dolů na Kaňku. „Poté co jsme informaci zveřejnili v tisku a na plakátech a pozvánkách, nastaly menší problémy s realizací prohlídky areálu. Doufejme, že se nakonec podaří vstup pro veřejnost zajistit a návštěvníky nezklameme,“ zmínila Krepsová. V žádném případě však nebude možný vstup přímo do podzemí. To není možné a nebylo to ani v původním záměru. Vstup bude umožněn pouze do areálu na povrchu. „Nezbývá, než si přát pěkné počasí a meteorology hlášené přeháňky ať se Kaňku vyhnou,“ podotkla za pořadatele Malvína Krepsová.