Kaňkovský masopust začne v sobotu dopoledne atmosférou domácí zabijačky. „Rozhodli jsme se obnovit dávnou tradici, která byla na Kaňku přerušena někdy před více než čtyřiceti lety,“ uvedl za pořadatele Václav Wendy Veselý. O novou tradici se zasloužilo také Občanské sdružení Kaňk, lidé z hospody Na Baště a řada dalších dobrovolníků.

Vše začne tradiční zabijačkou v 11 hodin před hospodou Na Baště. K nabízenému ovaru, pivu i štamprličce bude hrát harmonikář Pepino Josef Matura. „A zatímco řezník bude chystat další dobroty z čuníka, jako zabijačkový gulášek, prdelačku a jitrnice, lidé se od pravého poledne budou v Mozaice v bývalé škole připravovat do svých masek,“ přiblížil Veselý s tím, že pořadatelé zaznamenali překvapivý zájem od lidí z okolí, kteří se chtějí ke kaňkovským přidat v maškarním průvodu.

Ten vyjde do ulic hodinu po poledni s doprovodem kapely Standy Jelínka. Průvod skončí opět Na Baště, kde se účastníci i diváci mohou posilnit při vepřových hodech. „Ten, kdo se oblékne do nějakého kostýmu a přidá se do průvodu, dostane jitrnici a pivo zadarmo,“ dodal Veselý.

V sále kaňkovské hospody se večer uskuteční maškarní bál, kam budou mít kostýmovaní příchozí slevu na vstupném. K tanci i dobré pohodě zahraje skupina Mirka Jiřišty.