Město stříbra bylo předposledním místem, kde se tato letní vánice plná inspirace nazvaná KdybyKulich zastavila.

Na Palackého náměstí se lyžovalo

Děti i jejich rodiče se zabavili při hrách, hlavolamech a soutěžích, které měli organizátoři na Palackého náměstí připravené.

Celý program byl laděný do zimy. Malí neposedové si tak v horkém letním dni mohli postavit sněhuláka a nebo si ulovit vánočního kapříka. Zalyžovat si uprostřed července v centru Kutné Hory také nebyl žádný problém.

„Lyžovalo se mi dobře, ale dceři to moc nešlo,“ s úsměvem prohodila Pavla Gárwoo〜dová, která se k zimnímu sportu nechala zlákat.

Alžbětiny Sosny zahájily festiválek

Do soutěžení se s ratolestí zapojila i Daniela Veselá. „Program pro děti je tady výborný. Právě si lámeme hlavu nad soutěžním testem,“ poznamenala s tím, že se moc těší na kapelu Alžbětiny Sosny.

Kolínská rocková formace vtrhla na pódium po sedmnácté hodině, a zahájila tak hudební minifestiválek. Divákům se také představily skupiny Gnomus a Jiří Bílý a band.

Od zlatého hřebu večera, artistní show Cirque Garuda, nazvané Kámen mudrců, neodradil diváky ani déšť, který celé večerní představení doprovázel.

Jak uvedl organizátor akce Jan Machek, KdybyKulich je součástí projektu Živá města – živé památky. „Jde o projekt na propagaci sdružení UNESCO a Česká inspirace. Shodou okolností Kutná Hora je jedno ze tří měst, která jsou členy obou těchto sdružení,“ dodal Machek.

KdybyKulich byl k vidění celkem ve třiadvaceti městech po celé republice. V sobotu své putování zakončil v Hradci Králové.