Termíny promítání v Kácově

2. 7. Největší z Čechů
3. 7. Zemský ráj to napohled
4. 7. Tacho
5. 7. Kawasakiho růže

Výtěžek promítání směřoval na charitu

Když před dvaceti lety kinematograf bratří Čadíků poprvé vyjel se svou vizí letního kina realizovaného na náměstích českých a moravských měst napříč Českou republikou, nikdo si nedokázal představit, že by se Filmové léto mohlo dočkat takové obliby u diváků, hostících měst či médií, jako je tomu v současnosti. „Kulturní přínos však nikdy nebyl naším jediným cílem,“ uvedla Simona Čadíková ze společnosti Kinematograf bratří Čadíků. Od roku 1998 se podařilo vybrat celkem přes pět a půl milionu korun na dobrovolném vstupném, jež bylo po skončení sezony vždy v plné výši předáno charitativní organizaci. „Za dobu trvání této sbírky jsme spolupracovali s projekty Pomozte dětem, Konto Bariéry, s nadačním fondem Kapka naděje, Archa Chantal, s občanským sdružením Dar života,“ vyjmenovala Čadíková.

Dále byly peníze poukázány na konto pražské Nemocnice Na Homolce, Masarykova onkologického ústavu v Brně, Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. V loňském roce peníze putovaly na podporu povodněmi postiženého města Hrádek nad Nisou.

Promítnou horké české novinky

Letos zamíří do 48 českých a 30 slovenských měst. „Jako každý rok přivezeme lidem aktuální české filmy s jejich tvůrci i s herci samotnými,“ zmínila Čadíková. I tohle léto se diváci mohou jako již tradičně těšit na čtyři snímky, mezi kterými naleznou komedii Největší z Čechů od režiséra Roberta Sedláčka, mrazivou komedii režisérky Ireny Pavláskové s názvem Zemský ráj to napohled, akční komedii z prostředí automobilových závodů natočenou Mirjam Landovou a nesoucí název Tacho a také drama Kawasakiho růže od renomovaného režiséra Jana Hřebejka.

Zahájení a zakončení jubilejní 20. sezony fungování letního kina společnosti Kinematograf bratří Čadíků se uskuteční na slavnostním promítáním v Praze.