22., 23., 24., listopadu 18.30
HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI – 1. část
První část závěrečného dílu Harryho Pottera začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti – viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe a to víc než kdy dříve, protože jim už profesoři nemohou pomoci. Dlouho obávaná válka se zlem začala, smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i školu v Bradavicích a terorizují všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají. Vyvolený se stal loveným. Smrtijedi hledají Harryho všude, aby ho podle příkazu Voldemorta přivedli živého. Harryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho. Při pátrání po viteálech objeví starý a téměř zapomenutý příběh – legendu o relikviích smrti. A pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc a sílu, po které touží. Harry Potter je každý den blíž k úkolu, na který byl připravován od prvního dne, kdy vstoupil do Bradavic: poslední bitvu s Voldemortem… Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Helena Bonham Carter.

25. listopadu 19.30
BABIČKA ANEB JAK TO BYLO DOOPRAVDY
ČR, nový nezávislý historický film, 93 minut. Vstupné 80 korun, do 12 let nevhodný. Dosud neznámé okolnosti vzniku nejznámější knihy Boženy Němcové. Kdo byl skutečným autorem tohoto literárního díla ze života prostého lidu? Jak vypadala ona původní nepublikovaná verze sepsaná českou spisovatelkou? Kým ve skutečnosti byla ona babička? Matkou Terezy Proškové, příbuznou Barbory Panklové nebo ještě někým jiným? Hrají: Michaela Fišarová, Milan Mendlík, Hana Kostrhúnová, Jan Novotný.

26. listopadu 19.30
PIKO
ČR, drama, 80 minut. Vstupné 100 korun, do 12 let nevhodný. Původně byl projekt zamýšlen jako celovečerní dokument, ve kterém byly konfrontovány životní příběhy trojice mužů, jejichž osudy různým způsobem determinovala droga. Jeden patřil k nejvýraznějším vynálezcům a „vařičům“ pervitinu u nás, druhý léta působil v protidrogovém oddělení policie a třetí, známý rocker, propadl drogové závislosti. Dramatické zvraty v osudech této trojice reálných hrdinů inspirovaly posléze producenty a tvůrce filmu k nápadu zkombinovat dokumentární výpověď s hranými sekvencemi. V nich se zrcadlí strhující pád na samé dno a „cesta z pekla“ zpátky do života. Hrají: Rosťa Novák, Miloslav König, Štěpán Benoni, Simona Zmrzlá, Vanda Hybnerová, Jiří Černý, Adam Kraus.

27. listopadu 14.00
PRVNÍ ADVENTNÍ PROMÍTÁNÍ PRO DĚTI
Pásmo známých animovaných pohádek pro nejmenší diváky, 67 minut. Vstupné 50 korun. Krtek a karneval, Vánoční sen, Dva mrazíci, Kočičí slovo, Krtek a tranzistor, Jak se chtěl zajíček klouzat, Krtek o vánocích.

27. listopadu 19.30
ĎÁBEL
USA, thriller, 80 minut. Vstupné 80 korun,, do 15 let nevhodný, s titulky. V jeden obyčejný den se potká pět lidí ve výtahu. Všichni mají za sebou svou minulost - někdo horší, někdo lepší. Poklidná atmosféra nevinné jízdy se změní v okamžiku, kdy ve výtahu uvíznou a začnou se dít děsivé věci. Hrají: Chris Messina, Matt Craven, Bojana Novakovic, Jacob Vargas.